Teknoloji Blogu

Kaliteli Bir Web Sitesi İçin Neler Yapılmalı?

Herkes tutturmuş bir göze hitap diye birşey fakat bu göze hitaptan kasıtları nelerdir? Bu insanların tam olarak anlatmak istediği şey nedir? Logo, tema ve tasarım bunlar nasıl olmalı? Gelin sizlerle konu hakkında tartışıp, görüşlerimizi paylaşalım. İşte sizlere kaliteli bir web sitesi için neler yapılmalı adlı makalemiz.

kaliteli-web-sitesi-icin-neler-yapmali

Kaliteli bir web sitesi diğer arkadaşlarında dediği gibi her zaman göze hitap etmelidir yani ziyaretçi sitenize girdikten sonra sitenizi enine boyuna inceleyip hayranlıkla web sitenize göz atmalı bir nevi ziyaretçiyi etkilemelisiniz. Hatta şöyle diyebiliriz; Temanıza ve logonuza bağlı olarak kurumsal bir firma olduğunuzu hissettirebilirseniz bu size çok fazla kazanç getirebilir veya bir bilgi paylaşımı yapan web site düşünün bu sitenin teması ne kadar özenli ve düzenli olursa ziyaretçi sürekli bu web sitesini ziyaret etmek ister. Kaliteli bir web sitesinin teması ve logosu kadar da içeriklerinin de önemi çok fazladır yani gidipte siz ”Astronotlar ne iş yapar?” diye boş bir konu paylaşırsanız ne ziyaretçi kazanırsınız ne de para kazanabilirsiniz ayrıca bu sizin kalitenizi düşürecektir. Bunun yerine güncel ve popüler konuları paylaşmak her zaman yararınıza olacaktır.

Markalaşmak ve göze hitap etmek istiyorsanız doğru bir alan adı seçmelisiniz. Alan adınızın içerisinde sayı veya başka bir şey geçmemeli. Örneğin; onedio.com’u düşünebilirsiniz. Bu alan adıyla ne yapılabilir? Hiç birşey fakat sahibi bu alan adını değerlendirerek şuan da Türkiye’nin en çok kazanan siteleri arasına sokabilmiş durumda. Bunun gibi şeyler yaparak siz de buralara kadar yükselebilirsiniz. Kimse size bu yolda engel koymuyor veya önünüze birşeyler çıkartmıyor sadece azim ve hırs ile bu yolda sizde birşeyleri başarabilirsiniz. Asla ama asla kopya şeyler paylaşmayın bu insanların size bakış açılarını ve sitenizin kalitesini düşürecektir.

Cidden bu işi yapmak istiyorsa tamamen özgün bir tema ve logo ile yola çıkmak zorundasınız ayrıca domaininizde mutlaka jenerik ve akılda kalıcı bir şekilde olması gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku