Teknoloji Blogu

Kinect Party – İnceleme

0

Ekran karşısında şekilden şekile girmenizi, kendinizi adeta rezil etmenizi sağlayacak bir oyun: Kinect Party! Adından da anlaşılabileceği üzere tamamen eğlenceye dayalı bir “parti” oyunu. Ve eğlenebilmeniz için her şey düşünülmüş.

kinect-party-1

Resme baktığınızda oyun çok tuhaf görünse de, sizi fazlasıyla eğlendirmeyi başarıyor. Kinect Party’i oynarken maksimum eğlence için öncelikle bir veya birkaç oyunu sizinle oynamak isteyen kişiye ihtiyacınız var. Bu arkadaşlarınız ile oyuna başladığınız an, sistem sizi algılayıp bir olayın içerisine yerleştiriyor ve belli şeyleri keşfedip tamamlamanızı istiyor. Oyundaki amacı keşfetmek zor gibi görünse de fazlasıyla basit; örneğin zemin kum ile kaplı ve elinizde de kumdan kale yapmak için belli malzemeler var ise, amaç zaten gözler önünde oluyor.

Yaklaşık olarak 18 farklı oyun modu bulunuyor ve bu modlar bizden birbirinden farklı olarak belli şeylere yumruk ve tekme atıp kırmamızı, çılgınca dans etmemizi istiyor. Kinect sisteminin algılama açısından çok iyi olduğunu söylemeliyim ki, sizi ekrana yerleştirdiği an üstünüzde tahmin bile edemediğiniz ilginç ve başarılı kıyafetler bulabiliyorsunuz. Eğer ki Happy Action Theater oyununa sahip iseniz, sistem oradaki 18 bölümü de bu oyuna aktarıp, toplam 36 adet farklı bölüme sahip olmanızı sağlayabiliyor.

kinect-party-2

Kinect oyunlarının aksine, Kinect Party’de toplamda 6 kişiye kadar yer bulunuyor. Eğer 6 kişi ile oynuyorsanız ekranda bir kargaşa olması muhtemel fakat oyun herkesi eğlendirmeyi başarıyor. Hatta oyunun ilginç bir yanı da, kinect sisteminin hayvanları bile algılayabilmesi oldu benim için. Olumsuz bir yön ise, oyuna başladıktan itibaren karşınıza çıkan her bölümü oynamaya kalkarsanız o bölümü tekrar oynamak istemeyebilirsiniz. Çünkü oyunda hiç bir sistem mevcut değil. Ek olarak görsellik bakımından Double Fine Productions muhteşem bir iş başarmış. Oyundaki renklilik hat safhada ve bu duruma ses efektleri de eklenince, oyunun ne kadar kaliteli olduğunu anlıyorsunuz.

Xbox Live Arcade‘de satışta olan Kinect Party, sizi fazla bir süre eğlendirmeye yetecek gibi görünmüyor. Ama yakınlarınız ile kısa süreli eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız, bu oyunu kaçırmayın derim…

  • Platform: Xbox 360
  • “Kinect Party” DEĞERLENDİRME
  • +Artıları: Maksimum eğlence, muhteşem görsellik ve ses efektleri
  • -Eksileri: Herhangi bir sistem mevcut değil, oynadığınız bölümleri tekrar oynamak istemeyebilirsiniz

8,4

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et