Teknoloji Blogu

OnePlus, Güvenlik Sisteminde Hata Bulanlara Ödül Dağıtacak

0

Veri güvenliğine yönelik tehdit her geçen gün artmakta ve OnePlus şimdi şirketin sistem silahlarını gizli tehditlerden uzak tutmasına yardımcı olacak özel bir program başlattı. OnePlus, HackerOne ile işbirliği içinde sistemlerini güvenlik tehditlerine karşı güvende tutmasına yardımcı olacak bir OnePlus Güvenlik Yanıt Merkezi (One SRC) başlattı. Durumunda daha fazla yardımcı olmak için, OnePlus böcek avcılarını ödüllendirecek bir hata ödül programı başlattı.

OnePlus ödül programı

OnePlus Ödül Programı Başlattı! İşte Detaylar

En son basın bülteninde duyurulan OnePlus Güvenlik Müdahale Merkezi “akademisyenleri ve güvenlik uzmanlarını, OnePlus sistemlerinin güvenliğini etkileyebilecek sorunları sorumlu bir şekilde keşfetmeleri, ifşa etmeleri ve gidermeleri için teşvik edecek ve OnePlus’ın kullanıcı güvenliği üzerindeki potansiyel dış tehditleri proaktif olarak önlemeye yardımcı olacak .” Program, HackerOne ile birlikte başlatıldı ve OnePlus yazılımıyla olabilecek tüm olası hatalardan ve sorunlardan kurtulmayı amaçlıyor.

OnePlus Güvenlik

Program, dünyanın dört bir yanından gelen akademik araştırmacıları ve güvenlik uzmanlarını en son hataları araştırmaya ve rapor etmeye davet ediyor. Katılanlar, böcek ödül programı kapsamında OnePlus’tan Rs 5 lakhs’a kadar kazanabilirler. Aslında, para ödülü, tehdit seviyesine bağlı olarak, 50 ile 7000 $ arasında değişmektedir.

Tehdit Seviyesine Göre Ödüllendirilecek

Özel güvenlik araştırmacılarından oluşan bir ekip, tüm hata raporlarını doğrulayacak ve bir kez doğrulandıktan sonra, başvuru sahibi tehdit seviyesine göre ödüllendirilecektir. Araştırmacılar, OnePlus web sitesi, OnePlus topluluk forumları ve OnePlus uygulamaları ile ilgili hataları arayabilirler.

OnePlus Güvenlik Müdahale Merkezi (One SRC) şu anda birkaç davetli araştırmacı ile sınırlı olacak ve 2020’nin ikinci yarısında programın halka açık bir sürümü yayınlanacak.

OnePlus’un kendisi son birkaç yıldaki güvenlik tehditlerinden etkilenmiştir. Birkaç ay önce OnePlus, resmi web sitesinde OnePlus hesap şifrelerinin ve birkaç kullanıcının ayrıntılarının risk altında olduğu resmi web sitesinde bir veri ihlali yaşadığını bildirdi. OnePlus etkilenen bireylerle temasa geçti ve olası saldırılara karşı güvende olmanın yollarını önerdi.

OnePlus kısa bir süre önce OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro’yu Oxygen OS 10.0.3 güncellemesi ile Android için en yeni Kasım Güvenlik Düzeltme Eki’ne güncelledi. Biraz daha yeni olan OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro güncellemeleri birkaç gün önce aldı.

Bir önceki yazımız olan Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Cheat Engine, DAEMON Tools Lite ve Game Booster hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et