Teknoloji Blogu

Özel Numaradan Kişiyi Bulma

0

Özel numaradan kişiyi bulma, hayatımızı en çok meşgul eden zaman kayıplarından bir tanesi. Cep telefonlarının hayatımıza girmesinden bu yana, ciddi şekilde insan hayatını değiştirdiğine inanabiliriz. Zaten bu açıdan bakıldığında insan hayatına etki eden teknolojinin de ciddi bir değişim geçirdiği ve bu değişim sonrasında insanların da teknolojiye ayak uydurmak için ciddi çabalar içine girdiğini görebiliriz. Telefonların zaman içerisinde değişmesi ve teknolojik çağa ayak uydurmasıyla beraber, mobil telefon denilen daha küçük ama akıllı telefon teknolojisinin her şekilde insan hayatına olumlu veya olumsuz etkisini görebilmekteyiz. Şirketlerin de bu alanlardaki çalışmaları yoğun olduğundan, akıllı telefon teknolojisi en iyi şekilde gelişmekte insanlara hızlı biçimde etki etmektedir. Bundan ötürü de, özel numaradan kişiyi bulma konusunda birçok kişinin ciddi sıkıntılar yaşadığını da belirtelim.

Özel Numaradan Kişiyi Bulma

Özel Numaradan Kişiyi Bulma için, birçok yöntem olsa da cep telefonu servis sağlayıcıları bu konularda daha net sonuçlar verebilecek çok sayıda uygulama ve sistem geliştirmişlerdir. Bu uygulamaların temel de insan hayatını etkileyecek türde psikolojik durumları minimuma indirmesi amacıyla da, telefon teknolojisinin insan hayatı üzerindeki etkisini kırmak gerekmektedir. Zaten telefon sapıkları dediğimiz olay da, insanları bu yönde etkilemektedir. Özel numaradan yapılan çok sayıda çağrı insanların dengesini bozmakta ve akıl sağlığını da yitirtecek seviyeye gelmektedir. Bunların bulunması, hem telefon servis sağlayıcılar hem de telefon sahipleri için önemli ve adeta elzem bir konu olma özelliğini taşımaktadır. Akıllı telefonların uygulamaları da, bu durumu rahatlıkla çözebilmektedir.

blank

Telefon servis sağlayıcıları, Özel Numaradan Kişiyi Bulma konusunda özel SMS servisleri geliştirmişlerdir. Bu SMS servislerinin genellikle kişilerin telefon numaralarını tespit eden özel bir yazılım algoritması ile çalıştığını düşünebilirsiniz. Zaten SMS uygulamalarının da bu işe yaradığını düşünürsek ciddi bir şekilde problemleri ortadan kaldırabilmektedir. Turkcell, Vodafone ve Avea için ayrı özel servisler ile özel numaraların tespiti mümkün olabilmektedir. Bu servislere atılacak SMS ile sizi son arayan kişinin telefon bilgilerine, hat bilgilerine ulaşabilmektesiniz. Ayrıca özel numaraların duruma göre ve yaptıkları aramalara göre suç teşkil etmeleri durumunda konumuna kadar detaylı bilgileri bulunabilmektedir.

Özel Numaralar Nedir?

Özel Numaradan Kişi Bulma sistemleri her zaman aktif olduğundan, özel numaraların kimler olduğunu çoğunlukla insanlar bilmemektedir. Aslında özel numaralar da, yine kayıtlı ve aktif bir biçimde kullanılan hatlardan başkası değildir. Bazı uydu temelli hatlar dışında özel numaralar, telefonlardan kimlik gizleme yapılarak aranan gerçek telefon hatlarından başka bir şey değildir. Sadece kimlik bilgileri ve telefon bilgileri, ekranda gözükmemektedir. Bu bilgileri bazen insanlar göstermek istemeyebilir ya da başka türlü bir arama yapacakları zaman bilgilerini saklama zorunluluğu hissedebilirler. Bu durumlarda özel numaraların tespiti daha kolay ve hızlı biçimde yapılabilmektedir. Çünkü özel tepki veren insanların mutlak suretle hayatlarında açık verdikleri hep görülmüştür. Özel numaralar asla kabusunuz olmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan İnstagram'da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak (Gizli Hesapları Görme) 2021 başlıklı makalemizde gizlice hikaye izleme, instagram gizlenme ve Story gizli izleme hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et