Playstation 4, 20 Mart'ta Çin'de Satışa Çıkıyor - Teknofeed.COM

Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor

 Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor
Okunuyor Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor

Çin Halk Cumhuriyetinde seneler önce yasaklanan oyun konsolları, gençlerin zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkilediği için satışına son verilmişti. Geçtiğimiz senelerde tekrardan serbest bırakılan oyun konsolları, Çin’de yoğun ilgi görüyor.

cin-ps4-psvita-teknofeed

İlk olarak Ocak 2015’de satışa çıkması beklenen Playstation 4 ve PS Vita, ertelenerek belirsizliğe gömülmüştü. Son gelen haberlerde ise PS4 ve PS Vita’nın Çin’de 20 Mart‘tan itibaren satışa sunulacağı söylenildi. 2014’de Çin’de yapılan lansmanda tanıtım büyük ilgi görmüş, ve satışa çıktıktan sonra bir çok oyunun ücretsiz olacağı aktarılmıştı.

cin-ps4-haber-teknofeed

Playstation, Çin’de şuan için Xbox One’ın arkasında kalsada satışa çıkmasından kısa bir süre sonra aradaki fark kapanacağı düşünülüyor. Konuyla ilgili olarak çeşitli politik nedenler olduğu belirtilirken, Çin’de süren 14 yıllık yasak artık tarihe karışmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan Football Manager 2015, PlayStore'da Ön Siparişe Sunuldu başlıklı makalemizde football manager 2015, futbol ve menajer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın