Teknoloji Blogu

Rus Hackerlar, ABD Sunucularını Hedef Alıyorlar

0

Bir Amerikan güvenlik şirketin açıkladığı rapora göre, Rus hackerlar Amerikan sunucularını hedef almaya başladı. Rus muhalif hackerlarının başlattığı “Pawn Storm” harekatı ile NATO ve diğer Avrupa ülkelerinin hedef alındığı ortaya çıktı.

rus-hackerlar-adobe-microsoft-haber

FireEye Inc şirketinin yaptığı açıklamada Rus hackerlar, casusluk amacıyla Adobe ve Microsoft sunucularının açıklarını bulup saldırı gerçekleştirmişler. Adobe Flash yazılımını kullanarak Microsoft sunucularına erişim sağlamak isteyen hackerlarının asıl amacı Beyaz Sarayı hedef almak. Henüz resmi olarak açıklanmasada ABD Dışişleri Bakanlığının bilgisayarlarında Microsoft ve Adobe’dan kaynaklı ciddi saldırıların olduğu belirtiliyor. ABD Başkanının gizli seyahat programına da erişimin sağlanıldığı düşünen şirket, olayın ciddi bir noktadan döndüğünü düşünüyor.

adobe-ve-microsoft-hack-teknofeed

Adobe’un Salı günü bir güvenlik güncellemesi yayınladığını söyleyen şirket, Microsoft’un da bir yama geliştirmekte olduğunu belirtti. Ayrıca Rus hackerlarının askeri muhabirin online kimliğini çaldığını tahmin ediyor.

Bir önceki yazımız olan BlackBerry'nin Yeni Akıllı Telefonu Oslo Sızdırıldı başlıklı makalemizde blackberry, BlackBerry Oslo ve BlackBerry'nin Oslo telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et