Teknoloji Blogu

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları

Günümüzde android ve ios tabanlı milyonlarca akıllı telefonun hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcılar da en verimli performansı almanın yollarını arıyor. Kullanıcıların, akıllı telefonlarda ihtiyaç duydukları hızda internete ulaşmak için telefonların internetini hızlandırmanın yolları araştırılıyor.

Akıllı telefonlarda hemen hemen her uygulama online olarak internet gerektiriyor. İşte bizde bu yazımızda telefonların internetini hızlandırmanın yolları nelerdir? Sorusunun yanıtını araştırdık.

Telefonların İnternetini Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

İlk olarak telefonunuzun interneti yavaşsa, bu yazıda vereceğimiz telefonların internetini hızlandırmanın yolları önerileri işinize çok yarayacaktır. Bu önerileri sırasıyla deneyerek internet hızınızda belli seviyede artış yaşayabilirsiniz. Şimdi, telefonların internetini hızlandırmanın yollarını maddeler halinde sıralayalım.

1- Telefonunuzu Kapatıp Tekrardan Açın

Bazı durumlarda telefonun kapatıp açılması, anlık olarak yaşanan veri akışı sorununu giderebiliyor. Bu sayede telefonunuzdaki internet hızı önceki, sağlıklı durumuna geri dönüyor. Kalıcı bir çözüm olmasa da telefonu kapatıp açmak bazen internet hızını artırıyor.

2- İnternet Tüketen Uygulamaların Devre Dışı Bırakılması veya Tamamen Kaldırılması

Arka planda çalışarak internet harcayan uygulamalar, siz herhangi bir iş üzerinde internete ihtiyaç duyarken hızınızı düşürüyor olabilir. İşte bu yüzden, telefonunuzda arka planda çalışan ve ihtiyaç duymadığınız uygulamaları o an için devre dışı bırakmalı ya da tamamen telefonunuzdan kaldırmalısınız.

Bunun için iPhone akıllı telefonlarda Ayarlar > Hücresel yolunu izleyerek hangi uygulamanın ne kadar internet tükettiğini gözlemleyebilir, ardından da bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Android cihazlarda ise Ayarlar > Veri Kullanımı yolundan aynı şekilde internet hızınızı düşürme ihtimali olan uygulamalara ulaşabilir ve bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

3- VPN Açık Kalmış Olabilir

Telefonların internetini hızlandırmanın yolları arasında belki de en çok rastlanılan VPN’nin kapatılmasıdır. Anonim ve gizli bir gezinti yapmak için açtığınız VPN uygulamasını kapatmadıysanız, bu durumda internet hızınız daha yavaş şekliyle sürecektir. VPN bağlantısını devre dışı bırakarak, tekrardan eski internet hızınıza kavuşabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”16764″]

4- Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Daha önceleri iyi olan internet hızınız bir süredir yavaşladı mı? O halde telefon menünüzden Ayarlar kısmına giriş yapın ve Genel Ayarlardan Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini tıklatın. Bu sayede internet hızınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Telefon internet bağlantısını nasıl hızlandırırım diye merak edenler için hazırladığımız yazıdaki bilgileri uygulayanlar farkı net şekilde anlayabilir.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku