Teknoloji Blogu

Web Hosting Nedir ve Nasıl Çalışır?

Web barındırma, bir web sitesi veya internetteki bir sunucudaki uygulama için depolama alanı sağlama hizmetidir. Web siteniz internette kullanıma sunulduktan sonra, internete bağlı diğer bilgisayarlar tarafından erişilebilir.

Web Hosting

Web Hosting Nasıl Çalışır?

Web sunucuları, internette web sitelerini barındırmak için hizmet ve teknolojilerini kiralayan şirketlerdir. Barındırma şirketi web sitenizi barındırdıktan sonra, kullanıcılar web tarayıcılarına web adresinizi (alan adı) yazarak erişebilirler. Bunu yaptıkları zaman, bilgisayarları web sitenizin barındırıldığı sunucuya bağlanır. Sunucu sırayla web sitesini web tarayıcınızda web ziyaretçinize görüntüleyecek (depolama alanında depoladığınız dosyaları gönderir).

Doğru Web Hosting Paketi Nasıl Seçilir?

Birkaç web barındırma seçenekleri vardır. Hangisinin işletmeniz için doğru olacağını bilmek için kendinize aşağıdaki soruları sorun:

Ne tür web sitesi online barındırmayı planlıyorsunuz – bir blog, bir e-ticaret portalı, bir haber web sitesi, vb. Bu, ne kadar web trafiği beklediğinizi ve web sitenizi barındırmak için gereken altyapının ne kadar sağlam olacağını belirleyecektir.

Web Barındırma Seçenekleri Nelerdir?

Web sitenizi barındırmanın birkaç yolu vardır:

Paylaşımlı Hosting

Bir blogunuz veya yeni başlayan küçük bir işletmeniz varsa, Paylaşımlı Hosting ile başlamak için iyi bir seçenektir. Sunucu alanınız diğer web siteleri tarafından paylaşıldığı için mevcut en uygun fiyatlı barındırma seçeneğidir. Basit ve kullanımı kolaydır. Öte yandan, alanı ve kaynakları aynı sunucudaki diğer birden çok web sitesiyle paylaştığınız için, başka bir web sitesine aşırı yüklenme web sitenizin yavaşlamasına neden olur. Sunucu üzerinde çok az kontrole sahipsiniz.

WordPress Barındırma

Bir WordPress blogunuz veya web siteniz varsa, WordPress web sitenize hitap etmek için özel olarak optimize edildiği için bir WordPress barındırma paketi satın almanız önerilir.

Reseller Hosting

Barındırma iş almak istiyorsanız, Bayi Hosting satın alma kira veya ana hosting şirketi tarafından sağlanan aynı barındırma hizmetleri yeniden satmak sağlar. Bayi Hosting ile, üst web barındırma tarafından sunulan diğer tüm web hizmetlerini de satabilirsiniz.

Özel Hosting

Özel barındırma, tam kök erişimi ile sunucunuzun tam / yönetimsel denetimini sağlar. İstediğiniz herhangi bir yazılımı yüklemeyi seçebilirsiniz.

VPS Barındırma

VPS barındırma, daha yüksek, daha güçlü ve daha gelişmiş bir paylaşılan barındırma biçimi olarak düşünebilirsiniz. Bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşırken, diğer özelliklerle paylaşılmayan kaynaklara atanırsınız. Adanmış bir sunucuya göze alamıyorsanız, VPS gitmenin yoludur.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku