Teknoloji Blogu

Windows Wi-Fi Sense Nedir ? Nasıl Engellenir !

Milyonlarca insan şuan Windows 10′ u beklerken akıllardaki tek kuşkulardan biri aslında Wifi Sense. Asıl amacı biz Windows kullanıcıları olarak Hücresel veriden yemeyi kısıtlayarak otomatik olarak wirelessa bağlanmamızı sağlar. Ek olarak ise

  • Bunun gerekli olduğu ağlarda, sizin adınıza kullanım koşullarını otomatik olarak kabul eder
    • Internet erişimi verebilmeniz ve alabilmeniz için Facebook arkadaşlarınız, Outlook.com kişileriniz veya Skype kişilerinizle, birbirinizin Wi-Fi ağı parolalarını görmeden Wi-Fi ağ erişimi alışverişi yapmanıza olanak tanır.

windows_10_start_menu_new

Evet işte asıl sorunda burada başlıyor bazı arkadaşlarımızdan gelen sorularla birlikte ulaştığımız neden ve sonuçlar birbirini çelişkiye düşürüyor. Windows Wifi Sense bir arkadaşınız ile şifrelerinizi paylaşıyor (Facebook, Skype veya Outlook)  ancak bu arkadaşınız şifreyi göremese de sizlerde kuşku yaratabilir.

Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa Wi-Fi Sense’i kapatabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi > Ağ ayarları > Ağ ayarlarını yönet yolunu izleyin ve burada gördüğünüz kutucukların işaretini kaldırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku