Teknoloji Blogu

Google Play Games Uygulaması Nedir?

google-play-logo

Google‘ın geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlikte şirketin geliştirmekte olduğu projelerle ilgili yenilikler listelendi. Bu yenilikler arasında Android 4.3 ve Google Chromecast en ilgi çeken öğeler oldu. Özellikle Android 4.3 versiyonunu merakla bekleyen kullanıcılar aynı gün yeni bir özelliğide görmüş oldular. Apple‘dan alışkın olduğumuz ‘Game Center’ uygulamasını kendi içerisinde tekrardan tasarlayan Google, Android kullanıcılarına ‘Play Games‘ (Google Play Oyunları)ı sunmuş oldu.

google-play-games-oyun

Uygulamanın temel amacını Apple kullanıcıları yakından bilsede, bilmeyenler için açıklayacak olursak: cihazınızın içerisindeki oyunlarda elde ettiğiniz skorları Play Games uygulaması üzerinden oyunlara göre sıralamaya girerek rakiplerinizi görmenizi, arkadaşlarınızı ekleyerek onlarla oyun oynayabilme imkanı sunuyor.

Google yeni uygulaması ‘Play Games’i elbette ücretsiz sunuyor. Bu uygulamayı Android 2.2 üzeri bütün telefonlar yükleyebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku