Teknoloji Blogu

Güncel WordPress Ping Listesi 2018

0

WordPress‘te yayınladığınız veya güncellediğiniz bir içeriğinizi arama motorlarına, blog dizinlerine ve RSS dizinlerine bildirmek amacıyla admin panelinde ping listesi bölümü yer alıyor. Yeni bir yazının daha hızlı arama motorlarında yer alması ve fark edilmesi için ilgili sayfanın pinglenmesi önem arz ediyor.

WordPress ping listenizi kullanarak sitenize çağırdığınız botlar sayfanızı tarar ve kaydeder. Büyük arama motorlarının sitenizi keşfetmesi için bu yöntem olmazsa olmaz bir yol. Pinglenen sayfanız okuyucularınız tarafından fark edilmesinin ardından anlık trafiğiniz artacak ve SEO’ya olumlu artısı bulunacak.

blank

Bunlarda İlginizi Çekebilir

2011 ve 2015 yıllarında paylaştığımız WordPress Ping Listesini güncellememizin zamanı geldi. Özellikle araştırma yapıldığında çok fazla ping listeleri bulunuyor. Bir çoğunun servis vermeyi bıraktığı boşa düşmüş alan adları bile bu listelerde yer alınıyor. Sizler için kendimizinde kullandığı çalışan önemli ping servislerini aşağıda paylaşıyoruz.

Ping listesi nasıl eklenir?

Ayarlar>Yazma>Servisleri Güncelle kısmına aşağıdaki listeyi kopyalayıp yapıştırınız. Kalın olarak işaretlenmiş kısımları kendi sitenize göre düzenleyiniz.

http://blogsearch.google.com.tr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com/ping/RPC2
http://blogsearch.google.az/ping/RPC2
http://rpc.pingomatic.com/
http://www.feedburner.com/fb/a/pingSubmit?bloglink=http://feeds.feedburner.com/Burgazturkcom-GuncelMedyaHaberleriTeknolojiWebmaster
http://www.bing.com/ping?sitemap=http://www.teknofeed.com/sitemap.xml
http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2
http://ping.feedburner.com
http://www.weblogalot.com/ping
http://ping.baidu.com/ping/RPC2
http://services.newsgator.com/ngws/xmlrpcping.aspx

Faydalı olabilir:

2011 WordPress ping listesi
2015 WordPress ping listesi

Bir önceki yazımız olan WordPress Siteniz İçin En İyi 3 İletişim Formu başlıklı makalemizde En iyi 3 iletişim formu, manşet ve wordpress hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et