Teknoloji Blogu

iTunes Eksik Arşivi Tamamlama ve Explicit Şarkıları Geri Döndürme

iTunes’da satın aldıklarınız gözükmüyor veya şarkılarınız eksik ise muhtemelen “Explicit” şarkılarınızı göremiyorsunuz demektir. Apple’ın çocukların gelişimini etkileyecek “küfürlü veya çeşitli hakaretler” içeren şarkıları “E” ikonuyla “Explicit” sınırlaması getirebiliyor.

itunes-explicit-sarkilari-indirme

Arşivinizi sıfırlamanız, tekrardan indirmenize rağmen “Explicit” şarkıları indirememinizin sebebi “Ayarlar” menüsünde yatıyor. Eksik şarkılarınızı indirebilmek için, Ayarlar > Genel > Sınırlamalar > Sınırlamaları Etkinleştir‘i işaretleyip sayfanın altında ki “Müzik ve Podcast’ler“e tıklayıp “Explicit” ayarının açık olduğundan emin olun. Daha sonra “Sınırlamaları Etkinleştir”i kapatabilirsiniz.

Eğer ki aynı şekilde masaüstü iTunes’da da eksik şarkılar gözüküyorsa, Apple Türkiye destek birimini arayabilir ve telefonla ücretsiz destek alabilirsiniz. Buradaki sayfaya tıklayarak iTunes > iTunes Store Diğer iTunes konuları” seçeneğinden “Satın alınan eksik öğeler nasıl kurtarılır?“ı işaretleyip “Apple Destek ile Şimdi Konuşun” ile istediğiniz zamana ayarlayıp Apple Destek Uzmanıyla ücretsiz destek alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku