Teknoloji Blogu

Nokia 925 Kamerası ile iPhone 5 Kamerası Arasındaki Fark

nokia-logo

Nokia‘nın Lumia ailesinin gözde telefonlarından Lumia 925 için hazırladığı reklam Apple‘ı kızdıracağı kesin. Klasik Nokia hareketleri olarak nitelendirebileceğimiz bu durum, Lumia 925 kamerasını iPhone 5 kamerasından daha iyi olduğunu vurguluyor. Özellikle kendisinden daha önce çıkmış ve daha çok popüler modelleri kendisiyle kıyaslamayı seven Nokia, hazırladığı reklamda Lumia 925 kamerasını Apple’ın iPhone 5 için kullandığı ”iPhone 5 ile diğer telefonlardan çok daha fazla fotoğraf çekiliyor” cümlesine karşılık olarak hazırladığı belli oluyor.

lumia-925-iphone-5-kamera

4.5 inçlik ekran boyutu bulunan telefon Lumia 925’in AMOLED teknolojisini kullanıyor. 768×1280 piksellik ekran çözünürlüğü sunan cihazda inç başına 334 piksel düşüyor. Corning Gorilla Glass 2 teknolojisiyle korunan telefonda yer alan diğer görüntüleme teknolojileriyse PureMotion HD+ ve ClearBlack. Bu sayede hem akıcı ve canlı renklerin yanı sıra dış ortamda da ekranın görülebilir olması sağlanıyor.

Telefonun arka kısmında yer alan ana kamera 8.7 MP değerinde. PureView teknolojisine sahip olan kamera Lumia 920’de de olduğu gibi Carl Zeiss Tessar lens kullanılıyor. Tüm bunlar yine güçlü bir kamera kullanıldığının işareti. Kameradan bahsetmişken Lumia 925 üzerinde yer alan kamera yazılımlarının gelişmiş olduğunu söylemek gerekiyor. Nokia Smart Camera ile en iyi fotoğrafı yakalamak mümkün. Diğer yandan PhotoBeamer ve Cinamagraph uygulamalarının yine kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku