Teknoloji Blogu

Telefon Kamerası İle Görsel Çeviri

0

Yabancı dil bilmek oldukça önemli meziyetler arasındadır. Ancak kişiler anadili olmayan bir dilin tüm kelimelerini de bilmez. Sözlükler de burada devreye girer. Kameralı çeviri da bu yönde verilen bir çeviri hizmeti olsa olsa da, birçok kişi farkında değildir.

Online sözlükler günümüzde birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılır. Her ne kadar herkes klasik olarak kelimenin elle yazılması ve karşılığının görülmesini yöntemini kullansa da, daha pratik yollar da vardır. Görsel çeviri de burada devreye girer.

Bu bakımdan Google Translate, sunduğu bu hizmet kapsamında sadece metin girerek değil; akıllı telefonların kameraları yardımıyla da bize yardım eder.

blank

Google Görsel Çeviri Nedir?

Google Translate anlık hizmet sunmasıyla birçok kişinin yardımcıları arasındadır. Sunduğu hizmetlerden biri olan görsel çeviri, adından da anlaşılacağı üzere galeri veya anlık fotoğrafları istediğiniz dile çevirmeye yarar.

Burada ihtiyacınız olan tek şey, platformun mobil uygulamasıdır. Eğer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&gl=TR linkini takip ederseniz, programı kısa sürede telefona yükleyebilirsiniz. Tüm App Store uygulamaları gibi otomatik yüklendiği için yapmanız gereken hiçbir şey bulunmaz.

Google Görsel Çeviri Nasıl Kullanılır?

Görsel çeviri kişilere büyük bir kolaylık sunar. Özellikle kısa olmayan cümlelerde büyük bir kolaylıktır. Fotoğraflı çeviri Iphone cihaz kullananlar tarafından da kolaylıkla yapılabilir. Burada yine uygulamayı indirmeniz yeterlidir. Peki, aplikasyon nasıl kullanılır? Burada farklı yöntemler olmakla beraber, ilki telefon kamerasıdır;

  1. İndirdiğiniz uygulamayı açın.
  2. Ekrandaki kamera simgesine dokunun.
  3. Çevirmek istediğiniz metni kameraya okutun.

Tüm bu işlemler ardından, yazı dilediğiniz dile çevrilir. Ekranda bulunan çeviriyi duraklat adlı buton kaydedilmeyen fotoğraflar çekmenize izin verir. Eğer kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız, çeviriye devam et demeniz yeterlidir.

Eğer kamera değil de galerinizdeki bir görseli kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz;

  1. İndirdiğiniz uygulamayı açın.
  2. Ekrandaki kamera sembolüne dokunun.
  3. İçe aktar’ı seçin.
  4. Görsel tercihi yapın.
  5. Metinden bölüm tercihi yapın.

Ardından ekranın üst kısmına bakarsanız, çevirinin anlık olarak verildiğini görebilirsiniz. Böylece istediğiniz metni, istediğiniz kadar çevirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güvenilir VPN Servisleri (Mobil/PC) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et