Teknoloji Blogu

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapana Kadro Son Dakika

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro son dakika, 4 yıl veya 540 gün ücretli öğretmenlik yapana kadro verilecek mi gibi sorular son zamanlarda merak konusu olmaya başlamıştır.

TeknoFeed olarak bu yazımızda sizler için en doğru bilgileri araştırarak bir araya getirdik. Bu konu hakkında birçok sitede çok dağınık bilgiler yer almaktadır. En net verilere sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro son dakika

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro son dakika

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro verileceğine dair ilk açıklamalar 2018 yılında yapılmıştır. Aynı zamanda 2018 yılında 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanlar mülakata çağrılmış olup, başarılı olan ücretli öğretmenlere kadro verilmiştir.

Baş tacımız olan öğretmenlerimiz için oldukça güzel bir gelişme olan bu durum sonraki yıllarda sürekli araştırılmakta ve merak konusu olmaya devam etmektedir. Zor şartlar altında görev yapan ücretli öğretmenlerin fedakarlıklarını öğrenci velileri ve öğretmen ailesi olarak çok iyi anlıyoruz.

Bugün yani 2022 yılında, MEB öğretmen ihtiyacına yönelik ücretli öğretmenlik alımlarına hâlâ devam etmektedir. Öğretmen açığının büyük bir kısmı bu şekilde kapatılmaya çalışılmaktadır. Her geçen gün büyüyün açığa rağmen hâlâ kadrolu öğretmen alımı düşük seviyelerde yapılmaktadır.

Bunun da en büyük sebebi, ülke olarak bütçe açığı sorunumuzdan kaynaklanmaktadır. Bütçe açığımız yüksek olduğu için öğretmenlik dahil birçok kurumda ihtiyaç olmasına rağmen kadrolu personel alımı yapılmamaktadır. Bu sorunun da önümüzdeki yıllarda çözüleceğini ümit ediyoruz.

 Ekonomik anlamda en büyük gelir kaynağımız tarım ve savunma sanayisidir. Bu alanda yapımına devam eden önemli projeler olmakla birlikte, gelişen teknoloji ile birlikte üretime geçip ihraç etmeye başlayınca ek bütçe oluşacağı için birçok alanda kadro alımları daha yüksek açılacaktır. Bunların da en başında öğretmenler ve doktorlar gelmektedir.

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro 2022

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro 2022

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro 2021 yılında verilmemiş olup, 2022 yılı sonunda 2023 başında bu konuda çalışmalar yapılacağını ümit ediyoruz. 2022 nin son çeyreğinde 5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro çalışmaları başladığı zaman da sizlere duyurmak için sabırsızlanıyoruz.

4 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro

4 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro konusunda bir çalışma olmamak ile birlikte, 2022 sonunda 5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro son dakika bilgisi olarak sizler ile paylaşıyoruz.

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro şartları

2018 yılında ücretli öğretmenlik yapan birçok kişiye kadro verilmiştir. Kadroya alınırken aranan şartlar ise;

 • 5 yıllık görev süresini doldurmuş olmak.
 • En az 540 günlük primi ödenmiş olmak.
 • Kpss den minunum taban puanını almış olmak.
 • Son olarak mülakattan yeterli puan almak.

Bu şartları sağlayan 5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro verilmiştir.

Mülakatta başarısız olanlar ise kadroya alınmamış olup, tekrar 2022 sonundaki mülakatlara girebilecektir.

540 gün ücretli öğretmenlik yapana kadro verilecek mi

540 gün ücretli öğretmenlik yapana kadro konusunda henüz bir bilgi bulunmaktadır. Fakat 2022 sonunda veya seçim öncesi 2023 yılı içerisinde 5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro verilmesi kaçınılmazdır. Bu seçim döneminde daha fazla oy alabilmek için yüksek ihtimalle bir kadro durumu söz konusu olacaktır. Eğer kadro işlemleri açılır ise, mülakatta başarılı olanlar kadrolu şekilde mesleklerine devam edeceklerdir.

Ücretli öğretmenlere kadro verilecek mi

Ücretli öğretmelenlere kadro verilip verilmeyeceği belirli şartlara bağlanmıştır. Bu şartları sağlayanlar başvurularını yaparak ve sonrasında mülakata girerek kadro hakkı kazanacaklardır.

Şu an için kesinleşmiş bir bilgi veya açıklama yer almamaktadır.

Dilerseniz ;

https://www.change.org üzerinde yer alan imza kampanyamızı sizde destekleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
8 Yorumlar
 1. Ahmet ücretli öğretmen diyor

  Konunun takipcisi olacak mısınız ? Güncel yeni gelişmeler var mı ?

  1. Aybüke diyor

   Merhabalar, şu na için yeni bir gelişme yok. Fakat, http://www.change.org üzerinde yer alan imza kampanyamızı sizde destekleyebilirsiniz. İlgili link makale sonunda mevcut.

 2. Serap Günay diyor

  İnşallah seçim öncesi bir kadro çalışması yapılır, bizde hakettiğimiz kadroya geçeriz. Bizde haklarımızdan sonuna kadar yararlanmak istiyoruz.

  Lütfen bir gelişme olunca bizi haberdar edin.

  1. Aybüke diyor

   Merhaba iyi günler hocam,
   Bizde gönülden istiyoruz size güzel haberler vermeyi.

   Dilerseniz, yazımızın sonunda yer alan imza kampanyamıza 1 dakika ayırarak destek verebilirsiniz.

 3. Ücretli Öğretmen diyor

  Sayın yazar, umarım dediğiniz gibi bizlere seçimden önce bir müjde verilir. Beklemedeyiz.

  1. Aybüke diyor

   Bizde, sizler gibi 5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro verilmesini istiyoruz. Bunun için makale sonunda yer alan imza kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz.

  2. Nalan Öğretmen diyor

   Ücretli öğretmenlere kadro verilsin lütfen. Herkes imza kampanyasını desteklesin.

   Bu kampanyaya katılım çağrısı yaptığınız için teşekkürler.

 4. Ücretli Öğretmen diyor

  4 yıl ücretli öğretmenlik yapana da kadro verilecek mi?

  Bize güzel haberler ver admin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku