Teknoloji Blogu

Netflix’in Alman Yapımı Dizisi Dark’ın Konusu, Nasıl Dizi ?

Dizi hakkında bilgi sahibi olmayanlar adına, şunu tekrardan belirtebiliriz ki Dark dizisi, Almanların bilimkurgu kategorisinde Netflix üzerinde yayımlamakta oldukları bir dizidir. Dizi her ne kadar Stranger Things dizisi ile popülerlik kazanmış ve bağdaştırılmış olsa da, dizi ile tam olarak bir benzerliğin bulunmadığını, siz seyir tutkunlarına belirtebiliriz. En basitinden spoiler vermeden bir fark belirtecek olur isek, Dark dizisinde, Stranger Things dizisinde ki gibi, minnoş ve sevimli karakterlere rastlamayacağınızı belirtebiliriz. Ancak şu da inkar edilemez bir gerçektir ki, Dark dizisini birçok kişi Stranger Things vesilesi ile öğrenmiştir. Stranger Things dizisinin de hakkında yememek lazım haliyle ancak Dark’ın daha güzel olduğu yönünde çoğunluk oluşmaya başladığını da belirtebiliriz 🙂

Dizi harika yapımı ve efsanevi jeneriği ile birlikte, siz sevgili yabancı dizi tutkunlarına hitap ediyor iken, gerilim ve macera dolu bir dizi olarak karşınızda olduğunu da söyleyebiliriz. Dizinin ana konusunu belirtecek olur isek; Dark dizisi de yine Stranger Things dizisindeki gibi kaybolan bir çocuk üzerinden gitmekte. Ayrıca şu konuya da değinmez isek ve gerçekten olumlu yönde düşüncelerimizi belirtmez isek, diziye haksızlık yapmış oluruz ki, dizinin müzik ve şarkıları gerçekten efsane denilebilecek nitelikte.

[ilgiliicerik icerik_id=”15325″]

İzleyicilerin kalbine isimi ile bile taht kuran Dark dizisi, müzik ve şarkı seçimlerinde, gerçekten başarılı tercihlere imza atmış ve ayrıca müzik ve şarkıların dizideki zamanlamaları da, izleyicilerin ve dizi tutkunlarının duygularına, erişim sağlıyor. Sizlerde Dark nasıl bir dizidir?, Dark dizisi ne anlatıyor? Gibi sorular sormakta iseniz ve bu soruların yanıtlarını aramakta iseniz, yazılarımızı okumaya devam edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Dark Dizisi Ne Anlatıyor ?

Aslında dizi daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bilimkurgu kategorisinde yer alan bir dizi olduğundan dolayı, tam olarak komedi, korku, aksiyon ya da herhangi bir dizi/film kategorisine yakın bir dizi olduğunu söyleyemeyiz. Ancak dizinin sevimlilik ve komedilik kavramlarından biraz uzak ve gerilim ve korku konularına biraz daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Kaybolan bir çocuğu ele alan bu muhteşem dizinde sevimli şeyler beklemek de, haliyle biraz absürt olurdu.

Dizi gerek belirtmiş olduğumuz gibi efsaneleşmiş müzik ve şarkıları ile, gerek de ilgi çekici ve duygulandıran konusu ile, yabancı dizi tutkunlarının, seyir listesinde yer almayı başarıyor. Şüphesiz sizler de, Dark dizisini izlediğinizde, tüm belirtmiş olduğumuz hususları ve nitelikleri, çözümleyebilecek ve kendiniz bizzat teyit edebileceksiniz. Dark dizisi, şuanda geride sadece ilk sezonunu bitirmiş durumda yani dizinin sadece bir sezonu şuan için Netflix Orijinal yapımı olarak bulunmakta. Yeni sezon haberini de, verebileceğimiz Dark dizisi, siz değerli seyir tutkunlarını, ekran başına bekliyor.

Umuyoruz ki, sizlerde dizinin ilk bölümünü seyir ettikten sonra eşsiz ve benzersiz jeneriğinin ve konusunun farkına varacak ve diğer bölümlerini de kaçırmadan izleyecek ve yeni sezonu merak ve şevk ile adeta iple çekeceksiniz. Sizlere iyi seyirler diliyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku