Teknoloji Blogu

Çözüldü: Oppo A74 Kasma Sorunu 2023

OPPO A74 kasma sorunu son dönemlerde çok sık araştırılmaya başlandı. Çözümüne dair detaylar ise oldukça kısıtlı denebilir. Sizler için bu konuyu ele almaya karar verdik. Şimdi hiç vakit kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

OPPO akıllı telefonlar çıkar çıkmaz piyasadaki en popüler markalardan biri haline geldi. Çinli teknoloji devi, cep dostu fiyatlarına rağmen harika bir kullanıcı deneyimi sunan, zengin özelliklere sahip cihazları piyasaya sürmesiyle tanınıyor. Ancak her bir OPPO telefonu performansla ilgili yavaşlamalar, ani uygulama çökmeleri, cihazın aşırı ısınması gibi sorunlarla karşılaşmış olabilir. Bu nedenle içeriğimizde OPPO A74 kasma sorunu ve çözümlerine değineceğiz.

Oppo A74 Donma Sorunu Sebepleri

Oppo A74 Donma Sorunu Sebepleri
Oppo A74 Donma Sorunu Sebepleri

OPPO A74 donma sorunu sebeplerinin arkasında pek çok faktör olabilir. Aşırı telefon görüşmeleri bu sebeplerden biridir. Telefonunuzun ekran parlaklığı çok yükseğe ayarlanmışsa buda donma problemleri meydana getirebilir. Bunun yanında doğrudan güneş ışığına veya yüksek sıcaklık ortamlarına maruz kalması da başlıca faktörlerdendir.

Aynı anda çalışan çok fazla uygulama olmaması gerekir. Çoğu zaman aynı anda çok fazla uygulama çalıştırmak, daha fazla RAM ve CPU kaynağı tüketen gecikme sorunlarına neden olur. Bu nedenle, kullanmadığınız uygulamalar gerçekten işinize yaramıyorsa bunları kaldırmanız iyi bir fikirdir. Bazıları arka planda çalışır, veri güncellemelerini bekler ve daha fazla RAM kullanır.

Oppo A74 Kasma Sorunu Çözümü

Oppo A74 Kasma Sorunu Çözümü
Oppo A74 Kasma Sorunu Çözümü

Bir Android sistem güncellemesi gerçekleştirirken, aygıt yazılımının kararlı hale gelmesi iki günü bulabilir. Güncelleme ile başlayan bazı işlemler bir süre arka planda çalışmaya devam edebilir. Örneğin, dosyaları dizine ekleme, önceden yüklenmiş uygulamaları güncelleme vb. Bunun nedeni şebeke kapsama alanı olmaması, şebekedeki çok fazla kullanıcı, şebeke veya telefon sorunları, Wi-Fi sınırına ulaşılması veya arka planda çalışan çok fazla çevrimiçi uygulama olabilir. OPPO akıllı telefonların performansını etkileyen birkaç faktör vardır:

  • Bunun ana nedenlerinden biri, yetersiz depolama alanı veya eski önbelleğe alınmış günlüklerdir.
  • Depolamayı temizlemek veya kullanılmayan yüksek performanslı uygulamaları kaldırmak genellikle yeterlidir.
  • Bazı durumlarda virüsler hız performansını da etkiler, bu nedenle iyi bir anti virüs uygulamasıyla kapsamlı bir temizlik günü kurtarabilir.

Oppo A74 oyun oynarken donuyor

OPPO A74 kasma sorunu oyunlarda da zaman zaman görülebiliyor. Oyunlar, her ne kadar mobile uyarlanmış olsa da ciddi bir yer kaplar ve işlemciyi zorlar. O nedenle ekstra yük bindirmemek için arka planda çalışan uygulamaların kapatılması gerekir. Verimli bir performans için gereksiz boyuta sahip üçüncü taraf uygulamalarda kapatılmalıdır. Ek olarak yazılım güncellemeleri ve oyun güncellemeleri tam zamanında yapılmalıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz Oppo A74 donma sorunu çözümleri keyifli bir oyun deneyimi için yeterli değildir. Bunlara ek olarak zararlı yazılım tespiti yapmanız gerekir. Ayrıca GPS ve Bluetooth bağlantılarını kesin. Ekran parlaklığınıda bir miktar kısın.

Sonuç

Eğer tüm çabalarınıza rağmen Oppo A74 kasma sorunu devam ediyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denemenizde fayda var. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka verilerinizi yedeklemeniz tavsiye edilmektedir. Yaşadığınız problemleri aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

İPhone Donma Sorunu / İPad Kasma Sorunu Çözümü

Xiaomi Redmi Note 9 Kamera Donma Sorunu Çözümü

İphone 6 Kasma ve Donma Sorunu Çözümü

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku