Teknoloji Blogu

Score! World Goals, iOS Uygulaması

appstore-logo

Apple ürünlerinin uygulama merkezi olan AppStore, bir çok türden oyunu içerisinde barındırıyor. Bu oyunlardan özellikle spor temalı olanları kullanıcılar tarafından ilgi çekiyor. Şimdi size tanıtacağım oyun bir futbol oyunu fakat, oldukça ilginç bir konu ve oynanışa sahip.

score-world-goals score-world-goals_1

Score! World Goals, ülke takımlarını kapsıyor ve o takımların uluslararası turnuvalarda attığı güzel golleri canlandırmamız isteniyor. Öncelikle oyuna girdiğimizde, bizi oldukça renkli ve başarılı bir arayüz karşılıyor. Play seçeneğine tıkladıktan sonra, karşımıza en az arayüz ekranı kadar başarılı bir ekran daha çıkıyor. (bkz: http://goo.gl/V6hnl) Burada karşımıza 2010, 2000, 1990 ve 1980’lerin güzel gollerinin olduğu 4 farklı arşiv çıkıyor ve birini seçmemiz isteniyor. Birine girdikten sonra ise 2 farklı zorluk seviyesi + bonus levelleri ile karşılaşıyoruz. Her bir zorluk seviyesinde yaklaşık olarak 20 gol bulunuyor ve bu golleri başarılı bir şekilde canlandırmamız isteniyor.
Canlandırma kısmı ise en az geri kalan kısımlar kadar güzel ve başarılı. Öncelikle oyun bize golün nasıl atıldığı-atılacağı hakkında kuşbakışı bir gösterge veriyor ve bizden de o şekilde yapmamızı istiyor. Biz de oyunu ekranın herhangi bir yerine dokunarak başlatıp, bize verilen göstergeler ile doğru şekilde paslaşarak golü yapıyoruz. Pas ve şut atarken parmağımızı ekrana sürtme şiddetimiz de önemli zira özellikle profesyonel seviyesinde bu etken fazlasıyla önemli bir hâl alıyor. Başarılı bir şekilde golü yapana kadar deneme şansı tanıyor bize oyun fakat her başarısızlığımızda alacağımız kredi, yani puan gittikçe azalıyor. Eğer ilk seferde golü atmayı başarırsak, oyun bu gole “ACE” damgası vuruyor ve alabileceğimiz maksimum puanı hanemize yazıyoruz.

score-world-goals_2 score-world-goals_3

Score! World Goals oyunu AppStore’da ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisinde ve 5/5 puan almış durumda. Oyunun tek eksisi olarak reklamları söyleyebilirim fakat ücretsiz olarak karşımızda olduğu için, bu tür bir eksinin olması gayet normal. Score! World Goals, tüm futbolseverlerin cihazlarında mutlaka bulunmalı, bu App’ı sakın ama sakın kaçırmayın!

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku