Teknoloji Blogu

Apple Tanılar ve Kullanımı Kapatma

1

apple-logo

Apple, iPad ve iPhone‘lar da kendini geliştirmek adına kullanıcı verilerini otomatik olarak kendisine raporluyor. Bu sayede kullanıcıların yaşadığı sorunları tespit edebiliyor ve kendini geliştirmek adına bu verilerden yararlanıyor.

Girdiğiniz ve yaptığınız şeyleri kendine has bir şekilde kullanıcının özeline girmeden kullanım verilerini otomatik olarak kendisine göndersede bu arka planda gereksiz yere çalışıp şarjınızı ve internet paketinizi tüketmesine sebep değil.
Her ne kadar arka planda uygulamaları kapatıp, ekran ışığınızı azaltsanızda Apple, kullanım verilerinizi kendine raporluyor ve arka planda gereksiz yere çalışıyor. iOS 7’de bu özellik aktif bir şekilde geldiğinden dolayı bu işlemi üç adımda kapatabilirsiniz.

apple-tanilar-ve-kullanim

İlk olarak Ayarlar kısmına girip sol taraftaki “Genel” ikonuna basıp Hakkında kısmına girdikten sonra “Tanılar ve Kullanım“a girip “Gönderme” seçeneğini seçiyoruz.
Bu işlem açıkken size herhangi bir zararı yoktur, ancak kapatmanızın ufakta olsa şarjınıza katkı sağlayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. SERVET diyor

    MERHABA BENİM IPHONE 6 SUYA DÜŞTÜ TELEFON AÇILIYOR Wİ-Fİ ŞİFRESİ GİRİYORUM TANILAR FALAN DİYOR SONRA İLERLEMİYOR TANILARDAN ÇIK DİYORUM TELEFON KAPANIYORUM.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL