Teknoloji Blogu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti

Bulut depolama gelişen teknolojinin bir ürünüdür. Günümüzde birçok kişi En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti kullanarak, verilerini güvenilir bir şekilde saklamaktadır. Ne var ki ücretsiz bulut depolama 2021 tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi birçok kişinin ilgi odağıdır.

Burada öncelikle tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek olduğu bilinmelidir. Bunlarından arasından en iyi olanlar şu şekilde verilebilir;

  1. Microsoft OneDrive
  2. Google Drive
  3. Dropbox
  4. Mega

Bunların hepsi size kaliteli bulut hizmetleri sağlamaktadır. Dolayısıyla her biri tercih listenizde olabilir. Ancak bunların hepsi farklı seçenekleri sunduğu için tek tek incelemek, daha iyi sonuçlar almanıza katkıda bulunacaktır.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti: Microsoft OneDrive

Adından da anlaşılabileceği gibi Microsoft tarafında sunulan OneDrive, ücretsiz bulut depolama 2021 yılı için tercih edilebilecek bir seçenektir. Bunun için Microsoft üyeliği gerekmekte olup, 5 GB’a kadar ücretsiz depolama sunulur.

Ancak ücretli seçenekleri de vardır. Örneğin 100 GB olan bir paketi, aylık 13,99 Türk Lirasıdır. Ancak siz 5 GB aşağısında bir dosyalama alanına gerek duyuyorsanız, dakikalar içerisinde üyelik açabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti: Google Drive

Eğer daha fazla alana ihtiyaç duyuyorsanız, Google tarafından size sağlanan Drive en iyi bulut depolama 2021 seçenekleri arasında verilebilir. Zira sağladığı 15 GB hafıza, daha geniş bir kullanım alanı sağlar.

Bununla beraber farklı paketleri de bulunur. Örnek olarak 30 GB olan bir paketi, aylık 29 Türk Lirasıdır. Bilgileriniz Google sunucularında saklanmakta olup, Google hesabınızın olması gerekir. Bunu sağladıktan sonra çok kısa süre içerisinde faydalanmanız mümkündür.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti: Dropbox

Dropbox günümüzde birçok kişi tarafından kullanılır. Dropbox depolama alanı ücretsiz 2 GB olup, farklı paketler de sunmaktadır. Örneğin 5 TB’lık bir alan, aylık 15 Dolardır.

Dosyalarınızı kolay bir şekilde gerek bilgisayardan, gerekse akıllı telefonlardan erişmenizi mümkün hale getirmekle kalmayıp, yedekleme seçeneği de sunar.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti: Mega

Mega, en iyi bulut depolama 2021 arasında 50 GB gibi büyük bir alanla hizmet vermektedir. Ancak farklı paketleri de mevcuttur. Örneğin 1 TB alan, aylık 1,56 Euro gibi bir ücrete sunulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku