Teknoloji Blogu

Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kimi zaman beklenmedik masraflarla karşılaşabiliyoruz ve bu durumda akla gelen ilk seçenek banka kredisi kullanmak oluyor.  Bankalara kredi başvurusu yapmak istediğinizde öncelikli olarak bazı hususları göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer bankanın yaptığınız kredi başvurusunu onaylamasını istiyorsanız kredi notunuzun belirli bir puanın üzerinde olması gerekiyor. Aksi halde hangi bankayı tercih etmiş olursanız olun yaptığınız kredi başvurusunun reddedilmesi olasılığı yüksektir.

Kredi notu 1 ile 1900 arasında değişiyor ve herhangi bir bankanın kredi başvurusunu onaylaması için aranan puanın da 1500 dolaylarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bununla birlikte gelir ve gider dengeniz ya da bankadan ne kadar kredi talep ettiğiniz gibi unsurlar da yapacağınız başvurunun kabul edilip edilmeyeceği konusunda belirleyici bir unsur oluyor. Bu noktada sizlere önerimiz öncelikle Findeks kredi notuhakkında bilgi sahibi olmanızdır.

Findeks kredi notu kişinin gelecekteki bir yıl boyunca borçlarını ödeme  olasılığı üzerine hazırlanan bir tahmin raporudur. Bu kredi notu da 1 ile 1900 arasında değişiyor. 1900’e yaklaştıkça kişinin borçlarını ödemesi noktasındaki riskin düştüğünü söyleyebiliriz. Kişinin Findeks kredi notunu biliyor olması durumunda çok daha doğru hamlelerde bulunması mümkün olacaktır.  Öncelikle kredi notuna uygun olan bir meblağın bankadan kredi olarak talep edilmesi,  yapılan bu başvurunun onaylanma ihtimalini yükseltir.

Bununla birlikte kişinin kendi kredi notunu biliyor olması, düşük olması durumunda yükseltilmesi için neler yapması gerektiğini de öğrenmesini sağlar. Dolayısıyla  öncelikle kredi notunun yükseltilmesi sağlanır ve sonrasında bankalara kredili ürün başvurusunda bulunmak mümkün hale gelir.  Bu yöntemin de bankalara yapılan kredi başvurularının onaylanma ihtimalini ciddi oranda yükselttiğini söyleyebiliriz. Elbette kredi notunun yükseltilmesi noktasında devreye yine Findeks giriyor.

Eğer kredi notunuz düşükse ve en kısa süre içerisinde yükselmesini istiyorsanız Findeks tarafından sunulan not danışmanım hizmetinden siz de faydalanabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında alanında uzmanlaşmış olan danışmanlar kişiye özel bir yol haritası hazırlayabiliyor. Böylelikle kredi notunun yükseltilmesi için kişinin neler yapması gerektiği ya da hangi hamlelerde bulunması gerektiği konusunda bazı önerilerde bulunuluyor. Böylelikle kredi notunun olası en kısa süre içerisinde yükselmesi de sağlanabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku