Teknoloji Blogu

Metal Gear Solid oyununu aratmayacak soygun!

0

Ortaya atılan iddialara göre Güney Kore‘de ikâmet eden 40 yaşındaki bir adam, iki sene gibi bir sürede tam tamına 180 farklı dükkân-mağaza yerlerine girerek soygun yapmıştır. Bu kadar çok hırsızlık olayında parmağı olan 40 yaşındaki adam, iki yılda kimliği tespit edilip yakalanmamıştır.

metal_gear_online_scene_1

Güney Kore televizyonu basınında ortaya atılan iddialara göre, şüphelinin soyadı Choi olarak tespit edilmiş. Kore basınının haberine göre iki yıllık soygun macerası sırasında 60 bin dolar gibi yüksek bir değerde hırsızlık olayında görev alan şüpheli, bu ayın yani Ekim ayının başlarında tutuklanan şüpheli, Metal Gear Solid‘den etkilenmiş olabilir mi? Etkilenip, etkilenmediğini bilemeyiz ama böyle bir hırsızlık olayını anlatmaya kelimeler yetmez.

Soyadı Choi olarak belirlenen şüpheli aynı Metal Gear Solid oyunundaki olduğu gibi kafasına geçirdiği bir koli sayesinde yüzünü tamamen saklıyor. Gözlerinin önünde yürürken karşısında ne olduğu anlamak için küçük bir delik açıyor.  Yüzü saklanınca yüzlerce kamera olan bir yerde bile hırsızlık yapıp yakalanmaması mümkün oluyor. İki yılda 180 tane yere soygun için giren şüpheli, bu ayın başlarında Güney Kore polisi tarafından kimliği tespit edildi ve tutuklanarak hapse atıldı.

Güney Koreli kurnaz hırsızın kaç yıl hapis cezası alacağını bilmem ancak hırsızlık işine girişmeden önce Metal Gear Solid oyununu büyük bir zevkle oynadığını ve her aşamasını ustalıkla geçtiğini söylesem bence yalan olmaz. Gerçek bir durum değil bu benim tahminim.

Bir önceki yazımız olan Twitter erişim sorunu ortadan kalktı başlıklı makalemizde ankara, dns ve engel hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et