Teknoloji Blogu

Taahhütsüz İnternetin Size Sunduğu 5 Avantaj

Uzun süreli taahhütler sizlere dezavantaj sunabilir. Ayrıca sınırlı hizmetlerin dayatılması da büyük problemlere yol açabilir. Bu sebeple, taahhütsüz olan internet hizmetleri de incelemeniz gerekebilir.

Taahhütsüz İnternetin Avantajları

Taahhütsüz internetin size sunabileceği avantajlara göz atarak kendi ihtiyaçlarınız için doğru olan kararı verebilirsiniz. 

  1. Stabil Ücretlendirme

Taahhütsüz internet satın aldığınız zaman sözleşme içerisinde fiyat değişikliği ile ilgili maddeler bulunabilir. Başlangıçta sizler için son derece uygun görünen fiyatlar bir süre sonra değişebilir. Değişim gerçekleştiği zaman bu durumdan memnun değilseniz ve ayrılmak isterseniz taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple, sözleşme yapılacağı zaman maddeleri detaylı şekilde incelemeli mümkünse taahhütsüz interneti tercih etmelisiniz.

  1. Hizmet Değişikliği

İnternet servis sağlayıcıları, taahhüt çerçevesinde gelişen altyapılarına rağmen düşük hızlardaki internet hizmetlerini almanıza sebep olabilir. Aynı şekilde problem yaşamanız durumunda abonelik iptali yapamamanız da soruna yol açabilir. Size söylenen hızı alamamanız durumunda farklı internet servis sağlayıcılarına geçiş yapmak isterseniz taahhüt süreniz boyunca aboneliğinizi ücretsiz olarak iptal edebilme şansınız olmayacaktır. Taahhütlü internet kullanırsanız aynı hizmeti uzun süre boyunca kullanmak durumunda kalırsınız. 

  1. Abonelik İptal Ücretleri

Taahhütlü internet kullanırken aboneliğinizi iptal etmek isterseniz ciddi rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Taahhütlü internetin en büyük dezavantajları arasındaki bu konu sizi zor durumlara sokabilir. Aynı zamanda farklı bir internet paketine geçiş yapmak istediğiniz zamanlarda da bu durum mümkün olmaz. Taahhütsüz internet kullandığınız zaman istediğiniz zaman farklı tarifelere geçiş yapabilir ya da aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. 

  1. Maliyet

Taahhütlü internet başlangıçta uygun fiyatlı gibi gözükse de ilerleyen zamanlarda maliyet olarak diğer internet hizmetlerine göre daha yüksek rakamlara ulaşabilir. Bütçenizi planlamak gibi bir düşünceniz var ise taahhütsüz internet sayesinde daha şeffaf bir şekilde ücretlendirilen internet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

  1. Alternatif Seçenekler

Taahhütsüz internetten yararlanmak istediğiniz zaman alternatif birçok farklı internet hizmetine erişebilirsiniz. Taahhütlü olan internet hizmetlerinde belirli sınırlamalar mevcut olabilir. Taahhütsüz internet söz konusu olduğu zaman bu tür kısıtlamalar ortadan kalkar.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku