Teknoloji Blogu

TP Link Wifi Şifre Değiştirme 192.168.I.I 2021

TP Link Şifre Değiştirme - 192.168.I.I
0

Wifi şifresi kablosuz internet bağlantılarında güvenliği sağlamak için kullanılan sizin belirlediğiniz bir şifredir. Bu makalemizde hepimizin merak ettiği TP Link wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı vereceğiz.

Neden Wifi Şifresine İhtiyaç Duyarız?

İnternet bağlantısı herkesin kendine özel bir bağlantıdır. Wifi şifresi bir evin kapısı gibidir, eğer  siz wifi ağınıza şifre koymazsanız size özel olan bu kapıdan içeriye art niyetli kişiler girebilir ve buda güvenlik problemlerine neden olur.  İnternetinizi en güvenli  şekilde kullanmak için ağ bağlantınızı mutlaka wifi şifresi ile koruyun.

TP Link Şifre Değiştirme - 192.168.I.I
192.168.o.1.1 tp link şifre değiştirme

TP Link Wifi Şifre Değiştirme 192.168.1.1 

Tp link wifi şifre değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Aynı işlemleri uygulayarak telefondan wifi şifresi değiştirme işleminide yapabilirsiniz. 192.168.o.1.1 tp link şifre değiştirme ve daha fazla için işlemleri adım adım takip edelim.

Tp link wifi şifre değiştirme

  1. Modem arayüzüne giriş yapmadan önce önce modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosunun takılımı değil mi kontrol ediniz.
  2. Bir bilgisayar kullanmıyorsanız cep telefonunuzdan veya tabletinizden bağlantı yapacaksınız aktif kullanılan wifi şifresi ile yapılabilir.
  3. Modem arayüzüne girmek için her markanın farklı adres tanımlaması vardır. Biz TP Link marka modemlerimizin çoğunda   arayüze girerken tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz.  Sonrasında karşımıza admin paneli geliyor.
  4. TP Link Wifi Şifre Değiştirme 192.168.I.I 2021Karşınıza gelen modem giriş ekranında kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “admin” yazarak giriş yapalım.
  5. Alternatif Şifreler: Ttnet kullanıcı adı: admin şifre: ttnet kullanınız. Superonline: Kullanıcı adı: admin şifre: superonline. Türk Telekom  kullanıcı adı: admin şifre: turktelekom veya ttnet ‘dir.   Türknet kullanıcı adı: admin şifre: turknet veya admin
  6. TP Link Wifi Şifre Değiştirme 192.168.1.1 Kullanıcı bilgilerini yazıp giriş yaptıktan sonra, karşımıza TP Link 192.168.1.1 modem arayüzü gelecektir.
  7. tp-link-arayuz-girisiŞifre değiştirme dahil modem ile ilgili tüm ayarları bu ekrandan yapacağız. Bundan sonra sol kenarda bulunan  menüden Kablosuz menüsü üzerine tıklayarak yeni açılan menü içerisinden de kablosuz güvenlik seçeneğini seçmemiz gerekmektedir. Seçtikten sonra karşımıza kablosuz güvenlik ayarları kısmı çıkacaktır.
  8. Bu kısımda wifi kullanıcı adı, şifresi, şifreleme şekli ve diğer ayarlar olduğunu göreceksiniz.  SSID kısmı modeminizin wifi isminin tanımlandığı yerdir. Buraya wifi adınıyazıyoruz. Kablosuz şifre yazısını gördüğünüz yere ise Türkçe karakterboşluk ve özel karakter olmadan başkalarının kolaylıkla bulamayacağı bir şifre belirleyerek yazmalısınız.
  9. Bu işlemleri tamamlayınca en altta gördüğünüz Kaydet diyerek yaptığınız değişiklikleri kaydediniz. Daha sonra modemi yeniden başlatarak eski bilgilerimizi sıfırlamış oluyoruz. Artık tüm cihazlarınıza yeni şifrenizi girerek artık internete bağlanabilirsiniz.

Takıldığınız noktalarda yorumlardan bizlere ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et