Teknoloji Blogu

Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartı Önerileri

Üniversite’ye başladığınızda doğan ihtiyaçlarınıza göre kredi kartı ya da banka hesabına ihtiyacınız olabilir. Birikim yapmak ya da önemli ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanmak istediğiniz kredi kartını seçmenizde yardımcı olmaya çalışacağım.

finansbank-enpara

Öncelikli hedefiniz birikim yapmak (banka hesabı kullanmak) ise: EnPara 

EnPara.com bir Finansbank hizmeti olarak Ekim 2012’de kurulmuştur. Şubesiz ve masrafsız internet bankacılığını hedefleyen EnPara, sadece banka hesabı kullanmak isteyenler için birebir.
EnPara’nın EnCard’ı elinize ulaştığında internetten harcamalar yapabilir ve istediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz. Aylık, yıllık vb. hiç bir masraf almayan EnPara, ücretsiz EFT ve HAVALE özelliği de sunuyor. Özellikle 31 Aralık tarihine kadar geçerli olan “Spotify, Apple ID, Google Wallet, Facebook ya da Steam” mağazalarından alışveriş yapanların tutarı kadarının %50’sinin bir sonraki ay hesabınıza yatması işinize yarayabilir. Birikim yapmak isteyenlere de kolaylıklar tanıyan EnPara’da birçok vadeli hesap açabilir ve birikimlerinizin üzerine ufakta olsa katkıda bulunabilirsiniz.
EnPara’ya 18 yaş üstü herkes katılabilir. Başvurunuzu yaptıktan sonra, değerlendirilip kartınız ve sözleşmeniz adresinize kadar getiriliyor!

Maalesef ki EnPara’nın kredi kartı özelliği hala bulunmuyor.

iste-universiteli-kredi-karti

Bana iyi-kötü bir kredi kartı şart diyenlere: İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası’nın 18 yaş üstü üniversite öğrencileri için hazırladığı İş’te Üniversiteli ile kredi kartı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Birçok bankada olduğu gibi üniversite öğrencilerine 500 TL limit tanıyan İş’te Üniversiteli ile bir çok Maximum kampanyasından da yararlanabilir, Maxi puan kazanabilir ve gençlere özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Yıllık kart ücretinin bulunmadığı kredi kartına başvurduğunuzda, vadesiz TL hesabınızda aktif oluyor. Vadesiz TL hesabında da öğrenci olduğunuz için yıllık masraf ödemiyorsunuz.
Önemli Artıları:
Sinemalarda önemli kampanyaları mevcut
Müzekart avantajı var
Bankamatik kartı özelliği de taşır
Temaslı ve Temassız olarak da alabilirsiniz
Başvurunuzu https://www.isteuniversiteli.com.tr/page/hemen-basvur adresinden yapabilirsiniz.

yapi-kredi-play

Yapı Kredinin masrafsız internet bankacılığı: Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Nuvo’ya EnPara’nın bir benzeri diyebiliriz. Masrafsız ve şubesiz olan Nuvo ile hem banka hesabı sahibi olabilir hem de Yapı Kredi Play kredi kartını kullanabilirsiniz. Öğrencilere yönelik başvuru yaptığınızda EnPara’da olduğu gibi kartınız ve sözleşmeniz adresinize kadar getiriliyor ve şube sorunu yaşamıyorsunuz. Play Kart’ta diğer kartlarda olduğu gibi yıllık kart ücreti yok. Vadesiz TL hesabınızda da işletim ücreti alınmıyor. Kolaylıkla başvurabilir ve 500 TL limitli Play Kart ve NuvoTLCard’a sahip olabilirsiniz.
Önemli Artıları:
World dünyasının tüm avantajlarına sahip olabiliyorsunuz
World puan kazabiliyorsunuz
Sürekli güncel kampanyalar yapılıyor
Gold’un internet mağazası ile ilgili önemli kampanyaları mevcut

Başvuru için http://www.nuvo.com.tr/senin-nuvon-hangisi/ adresini ziyaret ediniz.

bonus-genc-kredi-karti

Bonus Genç

Bonus’un gençlere yönelik kredi kartı. Bonus kampanyalarına ücretli katılıyorsunuz. 500 TL limit mevcut.
Önemli Artıları
Yıllık kart ücreti yok.
Bir çok bonus avantajına sahip olabiliyorsunuz
Burger King ile ilgili önemli kampanyası var

Başvuru için https://www.bonus.com.tr/pages/kart-cesitleri-bonus-genc.aspx

Yukarıdakilerin haricinde de üniversite öğrencilerinin kullanabileceği kredi kartları

Finansbank Go
ÜniversiTEB
Ziraat Genç Kart
HSBC Campus

Bilinmesi gerekenler

Genç kartlar genellikle sadece 25 yaş altı üniversite öğrencileri için kullanılmaktadır. Ek gelir belgesi göstermediğiniz sürece kredi kartı limitiniz maksimum 500 TL olacaktır. En fazla 2 ayrı bankadan kredi kartı alabilirsiniz. 3. alacağınız kredi kartı için sizden ek gelirinizi beyan etmenizi isteyeceklerdir. Başvuruda bulunmadan önce kafanıza takılan sorular için müşteri hizmetlerine sıkça danışabilirsiniz. Bankalar ile ilgili ödemelerinizi düzenli yapmanızı tavsiye ederiz. Üniversite hayatınızdan sonra bankalar ile ilgili sorun yaşamamak için genç kartınızı aydan aya geciktirmeden ödeyiniz. Sadece para biriktirmek ya da hesabınızdaki para kadar harcama yapmak istiyorsanız EnPara’yı şiddetle öneririz…

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku