Teknoloji Blogu

WhatsApp, Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

whatsapp-haber-banner

Telefondan internet üzerinden mesajlaşma servisi olan WhatsApp, artık Google Chrome tarayıcısı üzerinden de kullanılabilecek. Uzun zamandır hizmet veren WhatsApp, konusunda en uzman uygulamalardan bir tanesi. Reklamsız olmasının yanında, kolay arayüzüyle hemen her cepte olan WhatsApp, artık internet tarayıcısı üzerinden de kullanılabilecek. 

whatsapp-web-kullanmak

Bu işlem için bir çok paravan uygulama olduğundan dolayı şirket resmi bir sürüm yayınlayarak, kullanıcıların uygulamayı bilgisayarından da kullanabilmesine olanak sağladı. Şuan için sadece Android, BlackBerry, BlackBerry 10, Nokia S60 ve Windows Phone’da kullanılabilen Web sürümü , ileri ki zamanlarda iOS cihazlarda da kullanılabilecek.

WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden nasıl kullanabilirim?

  • Öncelikle WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmanız gerekmektedir.
    (En güncel sürümü yüklemek için uygulama mağazanızı ziyaret edebilirsiniz)
  • WhatsApp uygulamasına girerek, sol tuşa basarak (ayarlar tuşu) WhatsApp Web seçeneğine girin.
  • Ardından sizi https://web.whatsapp.com adresine girmenizi isteyecektir. Tarayıcınıza bu adresi yazarak, karşınıza çıkan QR Code’u telefonunuza okutarak WhatsApp’ı bilgisayarınız üzerinden kullanabileceksiniz.
Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku