Teknoloji Blogu

Windows 10 Yedekleme Nasıl Yapılır?

0

Düzenli aralıklarla bilgisayarınızın yedeğini aldığınızdan emin olmanız önemlidir, böylece bir şeyler ters gittiğinde, bilgisayarınızı önceki durumuna geri yüklemek için en son yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Bu adım adım yazıda, tam bir sistem yedeklemesi oluşturmak için Windows 10 işletim sisteminde yerleşik bir aracı nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. İşte Windows 10 yedekleme adımları;

Windows 10’da Tam Yedekleme Nasıl Oluşturulur?

1. Adım: Öncelikle bilgisayarınızdaki Ayarlar uygulamasına gidin. Bunun için klavyenizdeki Windows + I tuşlarına basabilir veya “Ayarlar” terimini arayabilir ve arama sonuçlarından uygulamaya tıklayabilirsiniz.

2. Adım: Şimdi, Ayarlar uygulamasında “Güncelleme ve Güvenlik” i tıklayın.

Windows 10 yedekleme

3. Adım: Sol taraftaki menüden “Yedekle” seçeneğini seçin ve sağ taraftaki panelden “Yedekle” düğmesine tıklayın.

4. Adım: “Yedeklemeye ve Geri Yüklemeye Git” seçeneğine tıklayın. Bu, cihazınızda yeni bir Kontrol Paneli penceresi açacaktır.

5. Adım: Sol taraftaki menüden “Bir sistem görüntüsü oluştur” seçeneğine tıklayın ve ardından “Yedeği nereye kaydetmek istiyorsunuz” bölümünün altında görüntüyü kaydetmek istediğiniz konumu seçin. Tamamlandığında, “İleri” yi tıklayın.

6. Adım: Şimdi yedeklemek istediğiniz sürücüleri seçmeniz istenecektir. Sürücüleri seçtikten sonra, “İleri” düğmesine tıklayın.

7. Adım: Her şey tamamlandıktan sonra, işleme başlamak için “Yedeklemeyi başlat” a tıklayın. Ayrıca, cihazınızda bir optik disk sürücüsü yoksa atlayabileceğiniz yeni bir sistem onarım diski oluşturmanız için bir uyarı alacaksınız.

Şimdi, Windows 10 yedekleme işlemi olacak ve sisteminizdeki veri miktarına bağlı olarak zamanlama değişecektir. İşlem arka planda gerçekleşir ve bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

zenci porno

Bir önceki yazımız olan Windows 7'den Windows 10'a Ücretsiz Yükseltme 2021 başlıklı makalemizde Windows 10 ücretsiz yükseltme, Windows 10 ücretsiz yükseltme 2020 ve Windows 10 yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et