Teknoloji Blogu

Windows 10 Yüklü Laptoplarda Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?

0

Windows 10 ile birlikte gelen yenilikler arasında batarya ömrünü ayarlayarak, pil tasarrufu yapabilmek de yer alıyor. Dizüstü (laptop) kullanıcılara, Windows 10 ile birlikte gelen bu yeniliklerle birlikte kolay bir şekilde ekran parlaklığını kontrol edebiliyorlar.

Windows 10 Pil Tasarrufu Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle Windows 10 Hızlı Erişim menüsüne giderek, o menü üzerinde yer alan Sistem>Pil Tasarrufu seçeneğini seçip, gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Pil tasarrufu menüsü

pil tasarrufu

Pil tasarrufuna girildikten sonra gelen pencere içerisinde pili hangi uygulamanın ne kadar kullandığını görebilmeniz için Pil tasarrufu ayalarına tıklamanız gerekiyor. Pil tasarrufu ayarları üzerinde yüzdeli olarak net bir şekilde uygulamaların ne kadar pil tükettiğini görmeniz yukarıdaki şekildeki gibi mümkün hale geliyor.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL