Teknoloji Blogu

WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

WordPress web sitenizden para kazanmak ister misiniz? Yan gelir elde etmek ya da tam zamanlı bir iş yapmak isteyin, WordPress girişimciler için birçok fırsat sunar. Ürünler oluşturun ve satın, başkalarının web sitelerini öğretin veya yönetin veya yalnızca blog yapın; WordPress’ten iyi para kazanabilirsiniz. Başlamaya hazırsanız, WordPress para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem aşağıdadır.

wordpress para kazanma

Herhangi Bir Web Sitesi İle Para Kazanın

Sadece bir WordPress web sitesi işletiyorsanız ve özel bir işe başlamak istemiyorsanız, para kazanmanın hala yolları var! Bu yöntemler öncelikle kullanıcı tabanınıza dayanır, bu nedenle bu rotaya giderseniz, iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve sitenizi pazarlamak için çok zaman harcadığınızdan emin olun. Diğer para kazanma girişimlerinin yanı sıra, gerçekten nakit para çekebilirsiniz.

WordPress ile para kazanmanın en kolay yolu reklamlardır. Web sitenize reklam eklemenize yardımcı olacak birçok reklam eklentisi vardır. Ancak, önce Google Adsense veya WordAds gibi bir platformla kaydolmanız gerekir. Onaylandıktan sonra, web sitenizde reklam göstermeye başlayabilirsiniz.

Ancak, bu tür bir reklam çok az ödeyebilir. Bir şeyleri kendi elinize almak istiyorsanız, doğrudan reklamcılık genellikle daha fazla para ödüyor, ancak sitenizde reklam göstermek istediğiniz işletmelerle iletişim kurmanızı ve pazarlık etmenizi gerektiriyor. BuySellAds gibi platformlar doğrudan reklamcılıkta size yardımcı olabilir.

Bir E-Ticaret Mağazası Açın

Bir şey yaratabilir veya satmak için bir ürün düşünürseniz, WordPress ile para kazanabilirsiniz! WooCommerce, çevrimiçi ürünleri listelemek ve satmak için mükemmel, çok iyi yapılmış, kullanımı kolay bir eklentidir. Bu veya Easy Digital Downloads gibi bir eklenti indirilebilir ürünler satmak için bile kullanılabilir. WooCommerce ve e-ticaret sürgüleri, müşteri referans sürgüleri veya mağazanızın göze çarpmasına yardımcı olan iyi hazırlanmış MailChimp e-postaları gibi bir sürü başka eklenti var.

Web, Tema ve Eklenti Tasarımı

Bir sanatçı veya geliştiriciyseniz, WordPress para kazanmak için birçok fırsat sunar. Premium / freemium temaları, eklentileri ve grafik tasarımcıları sürekli talep görüyor.

Kendi temalarınızı oluşturmaktan emin değilseniz, WordPress alt temaları ve Divi veya Genesis gibi çerçeveler her zaman bir seçenektir. Bunlar harika bir başlangıç noktasıdır ve usta tasarımcılar için de mükemmeldir. Ayrıca blogları bir hizmet olarak özelleştirebilir, kişiselleştirebilir ve rötuş yapabilirsiniz.

Eklenti API’sine hakim olan WordPress Geliştiricileri kesinlikle çok para kazanabilir. İnsanların WordPress’in teklif etmediği bir şey olduğunu fark ederseniz, bunun için bir eklenti oluşturun! Başka geliştirme işleri yapmak istiyorsanız, blogları her zaman ayarlayabilir veya bakım, yedeklemeler veya güvenlikle başa çıkabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku