Teknoloji Blogu

Xiaomi Redmi Note 7 Kasma Ve Isınma Sorunları Çözümü 2023

Xiaomi Redmi Note 7 kasma sorunu son güncellemeler ile kullanıcılarının en büyük sorunu haline gelmiştir. Buna birde xiaomi Redmi Note 7 ısınma sorunu eklenmiştir. Bu sorunlar karşısında imkanı olan birçok kullanıcı yeni bir cihaz almak zorunda kalmıştır. Fakat, imkanı olmayan okuyucularımız için bu sorunları nasıl çözebiliriz, uzun yıllar boyunca elimizdeki cihazı sorunsuz şekilde nasıl kullanacağımıza dair tüm detayları ile birlikte sizler için bir araya getirdik. Yazımızda ayrıca Redmi note 7 PUBG kasma sorunu içinde çözüm yöntemlerini ele alacağız.

Xiaomi Redmi Note 7 Kasma Sorunu Çözümü

Xiaomi Redmi Note 7 Kasma Sorunu Çözümü

Redmi Note 7 ilk çıktığı yıllırda fiyat /performans olarak ülkemizde en çok satılan telefonlar arasında yerini aldı. İlk çıktığı yıllarda oldukça performanslı olmasına rağmen, uygulamaların sürekli güncellenmesi, cihaza yeni güncellemeler gelmesi ve bunlara bağlı olarak ram kullanımının artması ile performans sorunları yaşamaya başlamıştır. Bu yazımızdaki yöntemleri uygulayarak maksimum performans ile cihazınızı kullanabileceksiniz.

Xiaomi Redmi Note 7 Kasma Sorunu Çözümü

 1. İlk önce telefonumuzda bulunan dosyalarınızı mutlaka yedekleyin.
 2. Daha sonra telefonunuzda olabildiğince fazla boş hafıza açın. Önemli olmayan dosyaları bilgisayar vb ortamda yedekleyerek boş alan oluşturun.
 3. Dada sonrasında gereksiz olan tüm uygulamaları silin. İhtiyacınız olmayan her uygulama ekstra güç tüketimi ve performans kaybına yol açacaktır.
 4. Eğer telefonunuzda ram hızlandırma, performans arttırma vb özellikte programlar kurulu ise mutlaka kaldırın. Bu tür uygulamalar cihazınızın donmasına ve ısınmasını sebep olacaktır.
 5. Bu adımlardan sonra Antivirüs programı kurarak virüs taraması yapın ve çıkan zararlı yazımları, dosyaları temizleyin. Sonrasında virüs programını kaldırın.
 6. Ayrıca cihazınızın güncellemelerini kontrol edin. Yeni gelen sürümlerde bazen bu tür hatalar düzeltilebiliyor.
 7. Eğer yeni bir güncelleme gelmiş ise, öncesinde Google üzerinden kullanıcı yorumlarını aratarak olumsuz yorumlar yok ise güncelleme işlemini öyle yapın.
 8. Güncelleme işlemi sonrası mutlaka Hard Reset atın. Bu işlem ile gereksiz hafıza kaplayan güncelleme dosyalarını silmiş olacaksınız.
Xiaomi Redmi Note 7 ısınma sorunu çözümü

Xiaomi Redmi Note 7 Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

Xiaomi Redmi Note 7 ısınma sorunu çözümü için aşağıdaki adımları sırası ile takip edin.

 1. Öncelikli olarak cihazda arka planda işlem yapan, güç tüketen servisleri kullanan ve zorunlu olmayan uygulamaların işlemlerini sınırlayın veya kaldırın.
 2. Şarjınız %20 seviyelerinde iken şarja takın, şarjda iken %70 seviyelerine kadar ısınması normaldir sonra düzelecektir.
 3. Şarj esnasında oyun oynamayın ve telefonu kullanmayın. Şarj sırasında normalden fazla ısınan telefon ekstra uygulama açılması sonucu aşırı derecede ısınmaya başlayacak ve buda anakart, işlemci vb parçaların hasar görmesine sebep olacaktır.
 4. Oyun oynarken uzun süreli oynamayın, oyun esnasında ara ara dinlenerek oyuna devam etmeniz ısınma sorununun önüne geçecektir.
 5. Oyun esnasında veya normal kullanımda, ihtiyaç olmayan konum, nfc, bluetooth vb tüm servisleri kapatın. Ayrıca arka planda işlem yapan uygulamaları da sınırlandırın.

Bu adımları sırası ile uyguladığınız takdirde ısınma sorunu minimum seviyeye düşecektir.

Xiaomi Redmi Note 7 PUBG kasma sorunu çözümü

Redmi Note 7 PUBG Kasma Sorunu Çözümü

Redmi note 7 PUBG kasma sorunu çözümü için işlemleri sırası ile aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

 1. Oyun oynamaya başlamadan önce şarjınızın dolu olmasına dikkat edin. Oyun esnasında yüksek güç tüketimi olduğu için, bataryanız az olduğu zaman takılma yaşamanız yüksek ihtimal.
 2.  Akıcı bir oyun için batarya tasarruf modunu kapatın.
 3. Sonrasında Redmi Note 7 PUBG ayarlarını aşağıdaki gibi yapın.
 4. Kare hızı Düşük
 5. Grafik ayarı Akıcı
 6. Düzgünleştirme ayarı Kapalı olarak ayarlayın ve kaydedin.
 7. Ayrıca oyuna başlamadan önce arka planda işlem yapan uygulamaları kapatarak daha akıcı bir oyun deneyimi yaşabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra çözüm bulamadıysanız cihazınızı yetkili xiaomi servisine göndermekten başka çareniz kalmamaktadır. Muhtemelen anakart yada batarya değişimi ile sorununuz çözülecektir.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
 1. Alican diyor

  Nasıl Yapılır kategorisinde yazdığınız tüm yazıları takip ediyorum. Çok yardımcı oldunuz bugüne kadar. Sorunum olduğu zaman önce sizin sitenizde aratıyprum.
  Sayenizde Redmi Note 7 Kasma sorunum çözüldü teşekkürler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku