Teknoloji Blogu

9 Tane Anatomik Görüntüler Kullanılmış Web Siteleri

9-adet-anatomik-internet-siteleri

Anatomi Yunanca’dan  türememiş bir kelime olup, Tıp dilinde yaygın olarak kullanılır. Şimdi bu makaleyi okuyup sadece tıp öğrencileri, doktorlar yada bilim adamlarını hedef aldığımızı düşünmeyin.

Sizlerle bir insan vücudu resimleri, anatomik modeller, tıbbi resim ve benzerleri kullanılarak oluşturulmuş fark yaratan web sitelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Her tasarımcı her şeyden önce yaptığı tasarımların dışarıya dönük olmasını ve ses getirmesini ister ve bu anatomik tasarımlar site ziyaretçileri için gerçekten nadir bulunan eşsiz deneyimleri sizlere sunuyor.

Bir web sayfası ve bir insan vücudu bir çok bileşenden oluşur ve genellikle bir anatomik çizim tasarımcısı etkili bir tasarım yapmak için navigasyon oluşturmasına yardımcı olur. Şimdi sizleri bir web tasarımının anatomi ile buluştuğu 10 adet web sitesini görüntülemeye davet ediyorum.

balencic-com-burgazturk

balencic.com İnsan beyninin bir anatomik yapısını örnekleyen ve beynin her bölgesinden web sitesinin belirli sayfalarını temsil eden kullanışlı bir navigasyon aracı halinde gösterir.

paolocavanna-it-burgazturk

paolocavanna.it Burada ise yine bir insan kafası modelinin bir web sitesi içerisinde dolaşmamıza yardımcı olur. Tabi ki siteye gelen herkes için etkileyici bir örnek olacaktır.

joshuaturner-com-burgazturk

joshuaturner.com Joshua Turner bir grafik ve web tasarımcısı ve onun temel ilkesi, bir logo, bir web sitesi, bir uygulama veya bir kullanıcını deneyimi olarak ben tasarımında bir gönül alma özünü dışarıya vurma olarak görüyorum, şıklık sadelik ile ifade ettiğine inanıyorum.

mindborn-pl-burgazturk

mindborn.pl Sitede logo olarak kullanılan bir insan beyninin daha çok komik bir görüntüsü olması yüzünüzde bir tebessüm oluşturacak. Bu sitede sizi mizah ve anatomi karışımı bir olay sizi karşılayacak.

uncleemile-fr-burgazturk

uncleemile.fr  bu siteyi ziyaret ettiğinizde bir insan çene iskeletinin ne kadar harika modellendiğini ve tasarımla ne kadar olumlu şekilde uygulandığının farkına varabilirsiniz.

getcorpus-com-burgazturk

getcorpus.com eğer bir web tasarımcısı iseniz bu siteyi ziyaret etmenizde yarar var. Sitede kullanılan navigasyon menüsünün beyin olarak kullanılması sizler için bir neden olabilir.

design-addicted-de-burgazturk

design-addicted.de Tasarımcı kendi  web yeteneklerini sergilemek adına kullandığı beyin modeli gerçekten çok can alıcı bir nokta olmuş ve bana göre oldukça etkileyici bir örnekleme olmuş.

mat-t-com-burgazturk

mat-t.com Mat Tomaszewski  geçmişi iyi olan bir web tasarımcısı ve o harika tasarımların sadece iyi bir eğitimden geçtiğine inanıyor.

kinetic-com-sg-burgazturk

kinetic.com.sg  sayfayı yüklemek biraz zamanınızı alabilir ama ben buna değeceğine inanıyorum bu siteyi görüntülemeye değer.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku