Teknoloji Blogu

Intel Core i7 İşlemcili Laptop Modelleri, Persona 3 Reload Karşısında Ne Durumda?

Gece bastırırken şehrin ışıkları sönüyor ve sıradan insanların gözünden kaçan bir gerçeklik apansız ortaya çıkıyor: “Karanlık Saat”. Her gece saat 12.00’de başlayan ve gizemli bir zaman dilimi olan Karanlık Saat, normal insanları taşa dönüştürüp yaşananları hatırlamadan uykudan uyanmalarına neden oluyor. Ancak bazılarının Karanlık Saat boyunca ayakta kalma gücü bulunuyor: Persona’ları çağırabilenler. Gölgelerin saldırılarına karşı koyma yeteneğine sahip olanlar, Persona 3 Reload oyununun merkezinde yer alıyor. Geçmişine bakacak olursanız sizi, 1987 yılının Megami Tensei ve sonrasında Shin Megami Tensei serisine kadar götürecek olan Persona ailesinin şüphesiz en başarılı üyesinin yeniden yapımı, nihayet bizlerle buluşuyor. Az sonra Intel Core i7 işlemcili laptop modellerinde nasıl çalıştığından da söz edeceğimiz yapımın gelin, genel yapısına ve orijinal oyuna kıyasla ne gibi farklılıklar taşıdığına birlikte göz atalım.

Shin Megami Tensei Mirası: Persona 3 Reload

Dünyanın dört bir yanındaki RPG tutkunları gibi Türkiye’deki oyun meraklılarının da yakından takip ettikleri Persona serisinin yeni oyunu, “remake/yeniden yapım oyun” trendinin en başarılı temsilcilerinden biri olacağa benziyor. En iyi i7 işlemcili laptop modellerinde kusursuz şekilde oynanabilen Persona 3 Reload, Shin Megami Tensei serisinin karanlık ve mistik dünyasını sürdürürken kendine has bir hikâye anlatımı sunuyor. Oyunda, İngilizce kısaltması S.E.E.S. olan “Özel Müfredat Dışı İnfaz Ekibi”nin parçası olan bir öğrenciyi yönetmeniz gerekiyor. Bu gruba dâhil olan öğrencilerin görevi, oyun serisine de adını veren Persona isimli güçlü varlıkları çağırıp Karanlık Saat’in gelip çattığı zamanlarda ortaya çıkan ve “Gölge” olarak isimlendirilen tehlikeli varlıklara karşı savaşmak.

Yapımın oynanışı, Persona serisinin vazgeçilmez özelliklerinden biri olan sıra tabanlı rol yapma tarzını başarıyla temsil ediyor. i7 işlemcili laptop modelleri ile akıcı biçimde deneyimleyeceğiniz savaşlar, stratejik yeteneklerinizi sınamanızı gerektirirken düşmanların zayıflıklarını bularak onlara karşı avantaj elde etmenizi de zorunlu kılıyor. Bu noktada özel yeteneklerinizi kullanmanız şart. Orijinal oyundan farklı olarak Persona 3 Reload’a eklenen “Theurgy” saldırıları, savaşlara yeni bir boyut katıyor ve harika animasyonlarla oyunun daha sürükleyici hâle gelmesini sağlıyor. Tüm bu görsel görkem, Intel Core i7 işlemcili laptop çeşitleriyle yüksek kare/saniye hızlarında tecrübe ediliyor.

Intel Core i7 İşlemcili Laptop ile Persona 3 Reload Ziyafeti

Unreal Engine 4 ile geliştirilen Persona 3 Reload, i7 işlemcili laptop modelleri ile son derece keyifle oynanıyor ve bu, oyundaki yenilikleri kolayca keşfedebilmenize hizmet ediyor. Oyunun en dikkat çekici özelliklerinden biri, hiç kuşkusuz “Sosyal Bağ” sistemi oluyor. Bahse konu sistem, karakterlerle derin ve anlamlı ilişkiler kurmanıza olanak tanıyor ve savaş yeteneklerinizi geliştirmenize, ayrıca güçlü Persona’ların kilidini açmanıza yardım ediyor. Kurduğunuz sosyal bağın gücü nispetinde diğer karakterlerin kişiliklerini ve öykülerini daha iyi anlayıp oyunun özgün evrenine daha kolay uyum sağlayabiliyorsunuz.

Grafikleri ve sesleriyle, Persona 3 Reload sizi büyüleyecek sayısız an bulunduruyor. Oyunun yeniden ele alınan karakter tasarımları ve çevre unsurları, göz kamaştırıcı ve ayrıntılı şekilde ekrana yansıyor. Persona’ların ve düşmanların animasyonları da bu ayrıntıyı taşıyor. Adı, Persona serisiyle anılan anıt isimlerden Shoji Meguro ve Atsushi Kitajoh, yapımın müziklerini üretirken bölümlere ve oyundaki anlara göre şekillenen müzik eserleri, Persona 3 Reload ile ciddi bir duygusal bağ kurmanıza da zemin hazırlıyor. En iyi i7 işlemcili laptop çeşitlerindeki güçlü ses sistemleri ve sanal çevresel ses sunabilen kulaklık çıkışları, oyundan alacağınız keyfi katlamanıza olanak veriyor.

2024 yılına damgasını vuracak oyunlardan biri olacağına kesin gözüyle baktığımız Persona 3 Reload’u, 4K (2160p) çözünürlükte ve yüksek fps değerlerinde oynamayı hedefliyorsanız, güçlü bir “canavar”dan destek almanız gerekli. Monster Notebook imzalı Intel Core i7 işlemcili laptop modelleri, yalnızca Persona 3 Reload’u değil, AAA (yüksek prodüksiyonlu) tüm oyunları, performans sorunlarıyla karşılaşmaksızın oynamanızı sağlar. Eğer siz de var olan bilgisayarınızı bir canavar ile değiştirmeyi düşünüyorsanız, Monster’ın cazip i7 işlemcili laptop fiyatları üzerinden dilediğiniz bilgisayarı kolayca satın alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku