Teknoloji Blogu

iPhone Ekranını Bilgisayara Yansıtma Nasıl Yapılır? 2021

Iphone günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılır. Kullanıcıları farklı nedenlerle iPhone ekranını bilgisayara yansıtma işlemini tercih edebilir. Burada devreye giren LonelyScreen uygulaması, size kısa sürede istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olur. Oldukça kolay bir kullanımı olan program, çok düşük boyuta sahiptir. Bu sebeple bilgisayarınızda büyük alan kaplamaz.

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı ekranı yansıtmayı tercih eder. Bunun en basit örneği telefonlardaki görüntülere bakmadır. Ekran küçük olduğu için aynı anda herkes bakamaz. Küçük olması, birçok kişinin ayrıntıları görmesine de engel olur. Ancak bilgisayara aktarılması durumunda anında çözüm bulunur.

Eğer bahsettiğimiz programı kullanırsanız sadece Windows işletim sistemlerine değil, Mac’te de istediğiniz sonuca kavuşabilirsiniz.

Windows İşletim Sistemlerine Iphone Ekranı Yansıtma

Windows, günümüzde en çok kullanılan işletim sistemleri arasındadır. Eğer siz de bunlardan biriyseniz ve IOS işletim sistemli cihazın ekranını bilgisayarınıza yansıtmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. LonelyScreen ekran yansıtma programını cihazınıza yükleyin ve kurulmasını bekleyin.
  2. Erişim iznini sağlayın.
  3. Iphone telefonunuzu alarak, cihazın denetim kısmına girin.
  4. Burada görülen ekran yansıtma üzerine tıklayın.

Bu üç madde ardından tek yapmanız gereken, uygulamaya girmektir. Ancak Mac işletim sistemi kullanıyorsanız, işlemler bundan daha farklıdır.

Mac İşletim Sistemlerine Iphone Ekranı Yansıtma

Her ne kadar Windows işletim sistemi yoğun olarak kullanılsa da, bu durum Mac sistemlerin kullanılmadığını göstermez. Eğer Iphone telefonunuz varsa ve bilgisayarınız Mac’se, Iphone modellerde ekran yansıtmanız için yapmanız gerekenler farklıdır. Iphone ekranını Mac bilgisayara yansıtma yapmak istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. Iphone model cihazınızı Mac cihaza USB ile bağlayın.
  2. Mac işletim sistemli bilgisayarda, QuickTime özelliğine girin.
  3. Üst taraftaki menüden dosyaya dokunun.
  4. Karşınıza gelen yeni film kaydı üzerine dokunun.

Bu işlemler ardından tek yapmanız gereken, Iphone telefonunuzu seçin. Böylece tüm işlemler başarılı bir şekilde tamamlanır. Eğer her şeyi doğru yapmışsanız, Mac cihazın ekranında Iphone ekranı görünür hale gelecektir.

LonelyScreen’i kullanırken ücretsiz kullanım hakkında bir uyarı gelirse, maybe later (belki sonra) üzerine tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku