Teknoloji Blogu

Windows 7’den Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme 2021

Windows 10 yükseltme aracı sayesinde  windows 7 den 10 a geçiş 2021 detaylarını en sade şekilde sizler için bir araya getirdik. Windows 7, Microsoft’un en popüler işletim sistemlerinden biriydi. 2021’de bile, Windows 7’yi günlük işletim sistemi olarak kullanıcı dostu olarak kullanan birçok kullanıcı var. Bununla birlikte Microsoft, Windows 7 desteğini resmi olarak 14 Ocak 2020‘de sona erdirdi. Bu yazımızda Windows 10 ücretsiz yükseltme aktaracağız.

Windows 7 Den 10 a Geçiş 2021

windows 7 den 10 a geçiş 2021 yılında Windows 10 yükseltme aracı ile ücretsiz olarak nasıl yapılır sizler için detayları ile anlattık. Windows 10 da kullanım konforu 7′ ye göre daha rahat ve sürekli güncelleme desteği geldiği için windows 10 güncellemesi yapmak en mantıklı seçim olacaktır. Bu nedenle, Windows 10’a yükseltme yapmak sürekli güncellemeler getirecektir ve buna ek olarak birçok yeni Uygulama ve Program desteği ile birlikte gelir. Windows 10, korunmanıza yardımcı olan daha fazla güvenlik özelliği de getiriyor. En iyi yanı, bilgisayarınızda Windows 7’nin orijinal bir kopyası yüklüyse Windows 10 ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz.

Windows 10 ücretsiz yükseltme

Bilgisayarınızı en son Windows 10 sürümüne yükseltme işlemine başlamadan önce, tüm önemli dosya ve belgelerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Windows 10, kullanıcılarının yazılımlarını ve diğer dosyalarını koruyarak yükseltme yapmalarına izin verir, ancak bir kez yükseltildikten sonra, bazı yazılımların uyumluluk sorunları nedeniyle artık çalışmayacağı ve bu nedenle yedeklemenin önemli hale geldiği unutulmamalıdır. Dosyalarınızı bir bulut depolama hizmetine, harici bir Sabit Sürücüye veya PC’nizdeki farklı bir bölüme depolayabilirsiniz.

Windows 7 Windows 10 Yükseltme 2021

Windows 7 windows 10 yükseltme aracı ile windows 7 den 10 a geçiş için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Öncelikle günlük kullanım uygulamalarınızı not edin, böylece onları daha sonra yeniden yükleyebilir ve önemli dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.
  2. Windows 10 Medya Oluşturma aracını buraya tıklayarak Microsoft’un resmi web sitesinden indirin.
  3. Medya Oluşturma Aracını çalıştırın ve “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” i seçin. Gerekli dosyaları indirebilmesi için internete bağlı olduğunuzdan emin olun.
  4. Kurulum sizden dosyalarınızı saklamanızı veya yeni bir başlangıç yapmanızı isteyecektir. Tercih ettiğiniz seçeneği seçin ve devam edin.
  5. Yükseltme tamamlandığında, Windows 10’da PC’nizde Ayarlar menüsünden kontrol edilebilen yeni bir anahtarla çalışırsınız.
Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku