Teknoloji Blogu

Youtuberlar 1 Milyon İzlenme Başına Ne Kadar Kazanıyor?

0

Youtube pek çok insanın para kazandığı bir mecra olduğu için çoğu birey Youtuberlar ne kadar kazanıyor ve 1.000.000 izlenme kaç TL gibi sorulara cevap aramaktadır. Youtube platformunu meslek haline getiren bireyler, ürettikleri içeriklerin izlenme sayısına göre para kazanmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, her Youtuber 1 milyon izlenmede aynı oranda kazanmamaktadır.

Youtube’da 1 Milyon İzlenme Kaç Para?

Youtube’da 1 milyon izlenme kaç para sorusunun yanıtını merak eden sayısız birey bulunmaktadır Bu noktada Youtube platformunda içerik üreticiliği yaparak gelir elde eden Youtuberların farklı kazançlarının olduğunu bilmek gerekmektedir. Zira her içerik üreticisi 1 milyon izlenme için aynı parayı kazanmamaktadır.

Youtube kazanç tablosu belirlenmesi yapılırken Youtube kanal sahiplerinin beğeni sayıları, paylaşılma oranları, kanalın aktiflik durumu gibi sayısız faktör değerlendirilmektedir. Bu nedenle belirtilmesi gerekir ki, her 1000 izlenme için elde edilen kazanç 0.5 ila 2 Dolar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda 1 milyon izlenme elde eden bir Youtube içerik üreticisi 2 bin Dolar ile 40 bin dolar arasında para kazanabilmektedir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Türkiye?

Youtube 1 milyon izlenme kaç para Türkiye araştırması yapan insanlar, bu noktada kazançların ülkeye bağlı olarak pek fazla değişmediğini bilmelidir. Zira Türkiye’deki bir içerik üreticisi, başarısı ve hitap ettiği kesme göre yurtdışındaki bir içerik üreticisinden daha fazla para kazanabilmektedir. Bu demek oluyor ki, 1 milyon izlenme sayısına erişen videoların geliri ülkemizde de 2 bin dolar ile 40 bin dolar arasındadır.

Youtube Kazanç Hesaplama Sitesi

Youtube kazanç hesaplama sitesi adı altında pek çok web sitesi bulunmaktadır. Bu siteler, BGBG raporunun hesaplanmasına yardımcı olmakta ve bu bağlamda Youtube gelirinin ne kadar olacağının tahmin edilmesini sağlamaktadır.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor sorusuna yanıt arayan bireyler, herhangi bir Youtube videosunun izlenme sayısını bu sitelerde yer alan hesaplama panellerine girerek gerçeğe yakın sonuçlar görebilmektedir. Bu sayede hem Youtube kanalı olan bireyler, hem de başkalarının Youtube kazancını merak eden bireyler, bu sorularına cevap bulabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Takipçideki K ve M Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et