Teknoloji Blogu

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para 2021

7

Youtube pek çok insanın para kazandığı bir mecra olduğu için çoğu birey YouTube 1 milyon izlenme kaç para ve 1 milyon izlenme kaç TL gibi sorulara cevap aramaktadır. Youtube platformunu meslek haline getiren bireyler, ürettikleri içeriklerin izlenme sayısına göre para kazanmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, her Youtuber 1 milyon izlenmede aynı oranda kazanmamaktadır.

1 Milyon İzlenme Kaç TL YouTube?

Youtube’da 1 milyon izlenme kaç para sorusunun yanıtını merak eden sayısız birey bulunmaktadır Bu noktada Youtube platformunda içerik üreticiliği yaparak gelir elde eden Youtuberların farklı kazançlarının olduğunu bilmek gerekmektedir. Zira her içerik üreticisi 1 milyon izlenme için aynı parayı kazanmamaktadır.

Youtube kazanç tablosu belirlenmesi yapılırken Youtube kanal sahiplerinin beğeni sayıları, paylaşılma oranları, kanalın aktiflik durumu gibi sayısız faktör değerlendirilmektedir. Bu nedenle belirtilmesi gerekir ki, her 1000 izlenme için elde edilen kazanç 0.5 ila 2 Dolar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda 1 milyon izlenme elde eden bir Youtube içerik üreticisi 2 bin Dolar ile 40 bin dolar arasında para kazanabilmektedir.

Ayrıca bu gelir miktarı ve oranları sizlerin kanalınızın kategorisine göre değişmektedir. Bazı kanallar 1000 izlenmeye 5 dolar bile verebilir. Bu tamamen kategori ve izleyen kitleye göre katlama yaparak aetabilmektedir. Bu sebeple çok net bir rakam söylemek zor olmaktadır.

YouTube 1 milyon izlenme kaç para
1 Milyon İzlenme Kaç TL YouTube Türkiye

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para Türkiye?

Youtube 1 milyon izlenme kaç para Türkiye araştırması yapan insanlar, bu noktada kazançların ülkeye bağlı olarak pek fazla değişmediğini bilmelidir. Zira Türkiye’deki bir içerik üreticisi, başarısı ve hitap ettiği kesme göre yurtdışındaki bir içerik üreticisinden daha fazla para kazanabilmektedir. Bu demek oluyor ki, 1 milyon izlenme sayısına erişen videoların geliri ülkemizde de 2 bin dolar ile 40 bin dolar arasındadır.

Yalnız Türkiye ile Yurt dışı gelirlerinde şöyle bir durum söz konusu olmaktadır. Türkiye kazançlarında gün sonu elde ettiğiniz gelir anlık kur fiyatına göre tl ye çevrildiği için o gün kur düşük ise daha az gelir getirmiş olacaktır.

Fakat yyabancı bir adsense hesabınız ile kazanç elde ediyor olsaydınız siz parayı direk dolar olarak çekecektiniz. Ayrıca bu zaman diliminde dolar yükselirse kazancınız da ekstra artmış olacaktı. Türkiye adsense üzerinden böyle bir kazanç kaybı söz konusu olabilmektedir.

Youtube Kazanç Hesaplama Sitesi

Youtube kazanç hesaplama sitesi adı altında pek çok web sitesi bulunmaktadır. Bu siteler, BGBG raporunun hesaplanmasına yardımcı olmakta ve bu bağlamda Youtube gelirinin ne kadar olacağının tahmin edilmesini sağlamaktadır.

Youtuberlar ne kadar kazanıyor sorusuna yanıt arayan bireyler, herhangi bir Youtube videosunun izlenme sayısını bu sitelerde yer alan hesaplama panellerine girerek gerçeğe yakın sonuçlar görebilmektedir. Bu sayede hem Youtube kanalı olan bireyler, hem de başkalarının Youtube kazancını merak eden bireyler, bu sorularına cevap bulabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin
7 Yorumlar
 1. Meliha diyor

  YouTube 500 milyon izlenme kaç tl olur acaba?

  1. Aybüke diyor

   Öncelikle 1.000 000 izlenme kac tl sorusunu açık bir yanıt vermek gerekirse;
   2022 yılı itibari ile 10.000 tl ile 30.000 tl arası değişmektedir.

   Bu rakamlar ülkeye, kanal kategorisine göre değişmektedir.

   Bu durumda 500 milyon izlenme Türkiye olarak ele alırsak; yüksek bgbg li bir kanala sahipseniz 2 milyon TL civarı bir kazanç elde edebilirsiniz.

   Yabancı kanallarda, Amerika ve Almanya ya hitap eden kanallarda ise bu rakam 5 milyon TL civarlarında olmaktadır.

 2. 4 milyon diyor

  Hocam youtube 17 milyon izlenme kaç para eder?
  Teşekkür ederim.

  1. Aybüke diyor

   YouTube İzlenme parası 2022 yılında, 17 milyon da Türkiye izlenmelerine göre yaklaşık 100 bin tl ye kadar çıkabilmektedir.

   Fakat Amerika, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden izlenme alıyorsanız, yabancı kitleye hitap ediyorsanız bu rakam 30 bin dolar seviyelerine kadar çıkabilmektedir.

 3. 10 milyon diyor

  YouTube İzlenme parasını nasıl alabilirim? Direk banka hesabıma çekebilir miyim. Aynı zamanda kredi borcumda var, banka otomatik keser mi?

 4. Mehmet Ege Yetkin diyor

  Reis 2.885.383.000 izlenme ne kadar eder teşekkür ederim

  Orkun’un yaklaşık ne kadar kazandığını merak ediyorum

 5. arzu diyor

  İyi günler hocam,
  Acaba 3 milyon izlenme kaç TL veya kaç dolar eder?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL