Teknoloji Blogu

404 Sayfası Nasıl Yapılır?

404 Sayfası web sitelerinde aradığımız sayfaları ve içerikleri bulamadığımız zaman karşımıza gelen uyarı ekranıdır, bu tür ekranlar wordpress, vbulettin, mybb, vb. scriptlerde otomatik vardır, örneğin siteadresiniz.com/asd şeklinde yazarsanız ve o sitede wordpress gibi script kuruluysa “Aradığınız İçerik Sitemizde yer almamaktadır!” şeklinde 404 hatası verecektir, ancak 404 sayfası oluşturulmamış, html dilli sitelerde 404.shtml dosyasını kendisi oluşturarak sitelerine koyabilirsiniz. 404 koymassanız bunun gibi hatalar çıkıcaktır, “The page cannot be found”, “Error” vb. hatalar gösterecektir, ancak 404.shtml koyarsanız hem anasayfaya yönlendirebilir hemde hatalı içerik görüntülüyen kişiye yol göstermiş olursunuz…

404.shtml Sayfası Nasıl yapılır ?

KOD DÜZENLEME PROGRAMINIZ YOKSA:

Masaüstü veyada herhangibir klasöre girip, Sağ Tuş > Yeni > Metin Belgesi > diyip içine girip gerekli kodlarımızı koyup > üst menüden ” dosya ” ve ” Farklı Kaydet ” diyip dosya ismini 404.shtml şeklinde girerseniz 404 sayfanızı oluşturmuş olursunuz.

404.shtml dosyasına yönlendirme kodu koyup anasayfaya nasıl yönlendirebiliriz. ?

<meta http-equiv=”refresh” content=”5;URL=http://SİTEADRESİNİZ.COM”>

(5 yazan yer 404 sayfanıza girince kaç saniye sonra o adrese yönlenmesini istiyorsanız süresini ona göre ayarlayabilirsiniz.)

Örnek 404 Sayfa Tasarımı – BurgazTurk Özel

  • Tasarım : Anıl GÜZEL
  • Dosya Boyutu : 50,9 KB
  • Dosya İçeriği : 3 Adet dosya, 2 ana dosya 1 nasıl kurulum yapılır hakkında txt dosyası
  • Dosya Şifresi : burgazturk

404 Sayfa Tasarımı

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Furkan diyor

    +++Başarılı bir yöntem. Koca koca hosting firmalarının bile paylaştığı bilgiler eksik ve çalışmıyor. Eline sağlık hocam.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku