Teknoloji Blogu

ADSL Modem’e (Router) Giriş Şifresi Nasıl Değişir?

ADSL Modem’e (Router) giriş şifresi nasıl değişir sorusu, günümüzde pek çok insan tarafından sorgulanmakta ve modem şifresi nasıl değiştirilir sorusuna yanıt aranmaktadır. Modem şifresini değiştirmek, kullandığınız modeme göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi modemi kullandığınızı bilmelisiniz. Aşağıda yer alan başlıklarda modem türlerine göre modem şifresini nasıl değiştirebileceğiniz açıklanmaktadır.

Modem Şifresi Değiştirme Türk Telekom

Modem şifresi değiştirme Türk Telekom, oldukça basit bir işlemdir. TTNET kullanıcıları modem şifrelerini değiştirmek için internet tarayıcısına 192.168.2.1 IP yazıp aratmalıdır. Bu işlemden sonra karşınıza bir panel çıkacak mevcut modem bilgileriniz istenecektir. Bu noktada kullanıcı adı ve şifresi kısmına “admin” ya da “ttnet” yazılması gerekmektedir. Zira doğrulama için iki seçenek de kullanılabilmektedir. Daha sonra ise yeni şifre oluşturma işlemi sağlanabilir.

Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone modem şifre değiştirme işlemi yapabilmek için Google’a 192.168.1.1 yazıp aratmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan panelde kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin ikisine de “admin” yazarak işleminizi sürdürün. Daha sonra karşınıza çıkan “Kablosuz şifre” seçeneğine tıklayarak kullanmak istediğiniz şifreyi girerek değişiklik yapabilirsiniz.

TP Link Modem Şifre Değiştirme

TP Link modem şifre değiştirme işlemleri için kullandığınız tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak aratmanız gerekecektir. Daha sonra karşınıza çıkan internet kullanıcı panelinde hem kullanıcı hem de şifre bilgileri için “admin” yazarak onaylamanız gerekmektedir. Daha sonra “Ara Yüz Ayarları” sekmesi üzerinden şifre değiştirme butonuna basarak kullanmak istediğiniz şifreyi yazmalı ve kaydetmelisiniz.

İnternet Şifresi Değiştirme

İnternet şifresi değiştirme işlemini Superonline modemi kullananlar yapacak ise, 192.168.1.1 IP adresini kullanmalı ve internette bu harf kombinasyonunu aratarak kullanıcı paneline ulaşmalıdır. Kullanıcı panelinde yer alan bilgi boşluklarının kullanıcı kısmına “admin” şifre kısmına da “superonline” yazarak şifre değiştirme kısmına erişim sağlayabilirsiniz.

İnternet şifresi değiştirme işlemi Airties modemler için yapılacaksa 192.168.2.1 IP adresi kullanılmalıdır. Bu modem türünde kullanıcı adına gerek bulunmamaktadır. Şifre kısmını ise boş bırakarak devam etmeniz durumunda kullanıcı paneline erişim sağlayabilirsiniz. Şifre değiştirme kısmına girip kullanmak istediğiniz şifreyi yazarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku