Teknoloji Blogu

Klavyede Dolar İşareti – Dolar Simgesi Nasıl Yapılır?

Dolar işareti klavye konusu, tıpkı TL işareti gibi sık bir şekilde kullanılmakta ve günümüzde klavye kullanarak özel simgeler yazmak isteyen bireyler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Klavyede simgeler ile yazı yazmak kimi zaman zorlayıcı olabilmektedir. Zira bilgisayar klavyelerinde her zaman işaretler klavyede belirtilmemekte ve özel kısa yolların kullanılması gerekmektedir.

Klavyede Dolar İşareti Nasıl Yapılır

Klavyede dolar işareti yapabilmek için tercih edilebilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır.

Klavyede Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

  • Bu yöntemlerden bir tanesi ekranda klavye açarak simgeler arasında Dolar işaretini bulmaktır.
  • Eğer ekranda klavye açmadan daha basit bir şekilde dolar işareti klavye yapmak istiyorsanız, klavyede “Alt Gr” ve “4” tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. 
  • “Alt Gr + 4” kısa yol kombinasyonunu yaptıktan sonra kolay bir şekilde Dolar simgesi klavye yapabilirsiniz.

 Telefonda Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Telefonda Dolar işareti nasıl yapılır sorusuna da yanıt arayan bireylerin sayısı oldukça fazladır. Telefon klavyesini kullanarak Dolar simgesi yazmak basit bir işlemdir. Bu noktada telefonunuzun markası ya da modeli her ne olursa olsun, aynı şekilde dolar simgesi yapabilmeniz mümkündür. Aşağıdaki listede belirtilen adımları yapmanız doğrultusunda telefonlarda dolar işareti yapabilirsiniz.

Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak telefonunuzda dolar simgesini eklemek istediğiniz yeri açınız.
  • Daha sonra klavyeyi ekrana getiriniz.
  • Sonrasında klavyede numaraların yer aldığı sayılar kısmını açınız.
  • Sayılar kısmının en alt kısmında bazı sembollerin yer aldığı bir tuş bulunmaktadır.
  • Sembol tuşuna basmanız durumunda klavyenizde kullanabileceğiniz semboller sıralanacaktır.
  • Seçenekler arasında yer alan “$” tuşuna basarak istediğiniz alana Dolar sembolü ekleyebilirsiniz.  

Euro Simgesi

Euro simgesi, sıkça kullanılan semboller arasında yer almaktadır. Bilgisayar klavyesinde Euro simgesi yazmak isteyen bireyler, iki farklı Euro simgesi kombinasyonu olduğunu bilmelidir. Bilgisayarınızın klavyesinde “Alt Gr” ve “E” tuşuna aynı anda basarsanız “€” sembolünü elde edebilirsiniz. Diğer yöntem ise “Ctrl”, “Alt” ve “E” tuşlarını kullanmaktır. “Ctrl + Alt + E” kombinasyonu, Euro simgesi yapmanızı sağlayacaktır. Euro simgesini telefonunuzda yapmak istiyorsanız, klavyenizde yer alan sayı kısmına giriş yapmalı ve daha sonra “Simgeler” kısmına giriş yaparak “€” sembolünün üzerine tıklamalısınız.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku