Teknoloji Blogu

E-Devlet Üzerinden Yurda Giriş Çıkış Belgesi Almak

Emniyet Genel Müdürlüğünden, e-devlet‘e yeni bir hizmet daha sunuldu. Vatandaşların ne zaman ülkeden giriş-çıkış yaptıklarının dökümanını almasını sağlayan hizmet ile gerekli görüldüğünde e-devlet kapısı üzerinden barkodlu belge alıp istenilen kurumlara verilebilecek.

pasaport-giris-cikis-belge

Yurtdışına nereden hangi gün ve saatte çıkıldığı ve girildiği ile ilgili detaylı bilgiler sunan yeni hizmet ile, kullanıcılar günde 3 kez olmak şartıyla istedikleri kadar belge oluşturabilecekler. Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan bu yeni hizmet ile vatandaşlar istenilen kuruma yurda giriş ve çıkış belgelerini resmi olarak hazırlayıp gönderebilecekler.

Belgeyi alan kurum veya kişi yine e-devlet kapısı üzerindeki Yurda Giriş/Çıkış Belge Doğrulama sayfasına girerek belgede sağ üstte yer alan barkodu ve T.C. kimlik numaranızı girerek belgenin doğru olup olmadığını kontrol edebilecek. Hemen bir belge oluşturmak için buraya tıklayın.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku