Teknoloji Blogu

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla – Reçetesiz Uyku İlacı Damla

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla – Reçetesiz uyku ilacı damla 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılındada bir çok kullanıcı tarafından aranmaktadır. Uykusuzluk çeken ve geceleri sağlıklı bir şekilde uyumalarını sağlamak için uyku ilaçlarına bağımlı olan birçok insan var. Hatta uzun süreli bir alışkanlık için uyku ilacı kullanan ve uyku haplarının içerdiği kimyasalların zararlı etkilerini hissetmeyen insanlar bile var. Bu sebeple bu yazımızda sizler zararsız en iyi uyandırmayacak uyku ilacı nelerdir sizlere anlatacağız.

Eczanelerde satılan bazı uyku haplarının aslında uykusuzluk gibi uyku bozukluklarını tedavi etmek için kullanıldığı doğru olsa da, genellikle hastalığın kendisini tedavi etmek yerine uykuyu teşvik etmek amacıyla kullanılırlar. En etkili uyku ilacı damla alarak uyumanıza yardımcı olan bileşenlerin çoğu çaylarda ve doğal ilaçlarda da bulunur. Çay ve doğal ilaçların toksik bileşenleri olmayacağından, bu ikisinin bir kombinasyonu daha güvenli olabilir. Ancak, kendinizi uyutmak için uyku hapı kullanmaya karar verirseniz, önce doktorunuza danışın ve ne tavsiye ettiğini görün.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla
Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla 2023

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla Nelerdir?

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla kategorisinde birçok ilaç bulunmakla birlikte bunlardan birçoğunun yan etkileri bulunmaktadır. En az yan etkiye sahip uyandırmayacak uyku ilaçları arasında bazıları şunlardır;

En etkili uyku ilacı damla: Notta

En etkili uyku ilacı damla Notta, aynı zamanda depresyona iyi gelir, kendine özel sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Uyandıktan sonra, gün içerisinde uyuşukluğa neden olmadan, uykuya dalmaya önemli ölçüde yardımcı olmaktadır. Damla ve tablet olarak bulunmaktadır.

Sonilyuks

Tamamen bitkisel karışımlardan oluşmaktadır, damla şeklindedir. Eczanelerde satılan uyku ilacı damlalarından biri olan Sonilyuks, kronik yorgunluk, depresyon, baş ağrısı, sinir sistemi bozuklukları semptomlarının tamamına son derecede iyi gelmektedir. Hızlı bir şekilde uykuya geçme süresini kısaltarak  ve uyku kalitesini arttırarak uzun ve konforlu bir uyku sağlar.

Atarax

Anksiyete ve harekete bağlı bulantıyı tedavi etmek için kullanılan antihistaminik sınıfında bir ilaçtır. Ağız yoluyla veya kas içine enjeksiyon şeklinde alınabilmektedir. Sıklıkla görülen yan etkileri uyuklama, baş ağrısı ve ağız kuruluğu olmaktadır. Bu belirtilerden de en çok uyku hali gözükmektedir. Bu sebeple konforlu bir uy uyumanıza yardımcı olmaktadır.

Desyrel

Antidepresan bir ilaçtır. Majör depresif bozukluk, anksiyete bozuklukları, şizofreni, uykuya dalma güçlüğü ve diğer ilaçlarla birlikte alkol bağımlılığını tedavi etmek için kullanılır. Ağızdan alınır.

Passidorm

Uykuya dalamama, uyuyamama ve gece uyanma sorunları çözümü için etkili uyku ilaçlarından biridir. “Passidorm” bağımlılığa sebebiyet vermeden uzun süreli kullanım için tavsiye edilir. Uyandıktan sonra, hasta uykuda, iyi bir şekilde dinlenmiş hisseder. Yan etkisi, doz aşımı olmadan neredeyse imkansızdır.

Novo Passit

Bir çok bitkinin özleri karışımından oluşmaktadır, nevrasteni, hafıza bozukluğu, artan yorgunluk, hafif uyku bozuklukları, migren, artan heyecanlanma formlarında kullanılır. Yaşlı ın kullanımı için de tavsiye edilmektedir.

Reçetesiz Uyku İlacı Damla 2021
Eczanelerde satılan uyku ilacı damlalar

Reçetesiz Uyku İlacı Damla 2024

Reçetesiz uyku ilacı damla 2024 yılında araştırılmaya devam etse de doktor tavsiyesi olmadan kullanılmasını önermemekteyiz. Zira uyandırmayacak uyku ilaçları kullanmak geçici bir çözümdür. En güzeli ise bir doktora danışarak gerektiği şekillerde tedavi olarak uyku sorununu tamamen çözmek olacaktır. Ama yine de iyi bir gece uykusu arıyorsanız, uyumanıza yardımcı olması için satılan reçetesiz uyku ilacı 2022  haplarını da deneyebilirsiniz.

Eczanelerde Satılan En Etkili Uyku Damlası

Eczanelerde satılan en etkili uyku ilacı damlası eczanelerden rahatlıkla temin edilebilmektedir. Bunların bir kısmı reçeteli olabileceği gibi, reçetesiz şekilde temin edilebilecek birçok uyku ilacı damla seçeneğide yer almaktadır. Bunlardan en etkili olanlarını ve yan etkisi az olanalara yazımızda yer verdik.

Uyandırmayacak uyku ilacı nelerdir?

Eczanelerde satılan uyku ilacı damlalar neler olduğuna değindik. Şimdi ise sıra uyandırmayacak uyku ilaçlarında.

1-Unisom

Doktorlar tarafından en çok yazılan uyku ilaçlarından biridir. Yan etkileri sınırlıdır. Biraz açlık hissi ve ağız kuruluğu görülebilir. 1 adeti ile 12 saat kesintisiz uyku uyuyabilirsiniz.

2-Tolvon

Bağımlılık yapmadığı için uzun süre kullanılabilen en iyi uyku ilaçlarından biridir. Ayrıca antidepresan sınıfında bir ilaç olup huzursuzluğu da gidermektedir. Ortalama 8 saat kesintisiz uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

3- Remeron Uyku İlacı

Reçetesiz Uyku ilaçları arasında Profesörler tarafından en çok önerilen bir ilaçtır. Bağımlılık yapmaz. Alındıktan 1 saat sonra uyursunuz ve ortalama 12 konforlu bir uyku sağlar.

4-Cipralex

Etken maddesi Essitalopramdır. Genellikle sakinleştirme özelliği için tavsiye edilir. Yan etki olarak uyku etkisi göstermektedir. Bedensel ve fiziksel yönden insana huzur sağlar. En etkili uyku ilacı damla arayışında olanlar bizim tavsiyemiz cipralex olacaktır. Reçete ile satılır. Doktorunuza yazdırarak kullanabilirisniz.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla Fiyatı 2025

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla fiyatı 2024 yıl sonu yaklaştığı için fiyatlarda güncelleme yapılmaktadır. Yeni fiyat listesi elimize ulaşınca sizlere buradan bilgilendirme yapacağız.

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey ve Damla Fiyatları 2023

Benical Cold Ne İşe Yarar

Bunları da beğenebilirsin
11 Yorumlar
 1. Arife diyor

  Paylaşım için teşekkürler. Çok yardımcı oldu. Unisom kullanıyorum, hiçbir yan etki yok.

  1. Aybüke diyor

   Yorumunuz için teşekkürler, diğer kullanıcılar için faydalı olacaktır.

 2. Mehmet Meriç diyor

  Reçetesiz uyku ilacı olarak passidorm kullanıyorum. Hiç bir yan etkisi yok, kilo vs aldırır diye korkmayın.

  Hem uykumu kesintisiz uyuyor ve sabah dinlenmiş şekilde uyanıyorum.

  Tavsiye ederim.

  1. Aybüke diyor

   Diğer kullanıcılar için yorumunuz çok faydalı, teşekkür eder, sağlıklı, bol uykulu günler dilerim 🙂

 3. Almina diyor

  Merhaba, makalede yazanlardan ayrı reçetesiz eczanede uyutucu damla hangilerinden alabilirim?

 4. Alev diyor

  Eczanede satilan bayıltma ilaçları varmı acaba? Bazen kendimi bayıltmak, kafamı dinlemek istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

  1. Aybüke diyor

   Bunun için bayılmanıza gerek yok. Psikiyatri doktoruna giderek tedavi olabilirsiniz. Size en iyi uyku ilacını verecektir. Bu gibi piskolojiniz bozuksa eğer doktora başvurunuz.

 5. Ebubekir diyor

  Arkadaşlar ben notta kullanıyorum. Fakat cipralex kullanmak istiyorum direk bırakıp başlayayım mı?

  Yada doktora gidip ona göre mi hareket etmeliyim?

 6. Eric Jones diyor

  Merhaba,

  Cipralex kullansam yan etkileri varmı acaba?
  Uyku problemim var, bana faydası olurmu?

 7. Attila diyor

  Cipralexi mutlaka kullanın. Hem yan etkisi az, hem uyku problemine birebir. Receteli ve reçetesiz ücretli şekilde de temin edebilirsiniz.

 8. Emir diyor

  3 yaş çocuk için hangi uyku damlasını önerirsiniz teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku