Teknoloji Blogu

En İyi WordPress Cache Eklentileri 2021

İnternet sitenizin sayfa ve genel site yüklenme hızını arttırmak için ve sitenizi iyileştirmek adına bazı optimizasyon çalışmaları yapmanız gerekmektedir. WordPress alt yapısı üzerine kurulmuş web sitelerinde optimizasyon çalışmalarını kolaylaştırmak için geliştirilmiş bazı WordPress Cache eklentileri yer almaktadır. Kullanıcı deneyiminizi geliştirmek ve SEO çalışmalarınızı iyileştirmek adına en uygun ve etkili WordPress Cache eklentilerini seçmeniz sizler için faydalı olacaktır.

WordPress Cache Eklentileri Nedir?

WordPress Cache eklentileri, sunucunuz üzerinde gezdiğiniz sitelere ait bilgileri geçici olarak depolama işlemidir. Cache özelliği sayesinde ziyaret ettiğiniz internet sitelerinin verilerini depolamanız halinde aynı siteye tekrar ulaşmaya çalıştığınızda Cache belleğindeki verileri tarayarak bu işlemi daha kısa sürede gerçekleştirecektir. Cache eklentileri sayesinde internet siteniz daha hızlı performans göstermenin yanı sıra ziyaretçilerin de beklentisini kısa sürede karşılayacaktır.

Wordpress Cache Eklentileri

En İyi WordPress Cache Eklentileri Nelerdir?

1-Wp Fastest Cache

2-Wp Rocket

3- Wp Super Cache

4- W3 Total Cache

5-Comet Cache

6- Cache Enabler

7-LiteSpeed Cache

En iyi wordpress cache eklentileri içinde bizimde kullandığımız ve aynı zamanda sizlere önerimiz olan Wp Fastest Cache‘dir.

Wp Fastest Cache Nedir?

En iyi WP cache eklentileri içinde ilk sırada yer alan Wp Fastest Cache, WordPress web siteleri için önbellekleme, CSS, HTML, JS gibi kaynakları sıkıştırma işlemi yaparak web sitenizin daha hızlı ve kaliteli çalışmasını sağlayan önbellek eklentileri arasında yer alır. En iyi Cache eklentilerinden biri olan Wp Fastest Cache uygulama açısından oldukça kolaydır. İsminden de anlayabileceğiniz gibi kurulumu oldukça kolay ve hızlı gerçekleşmektedir. Wp Fastest Cache farklı özelliklere sahiptir ve bu özellikleri sayesinde internet sitenizin hızını maksimum düzeye çıkarır. Özellikle sitenizin ziyaretçi sayısı yüksekse bu eklentiyi tercih etmeniz sitenizde ki yavaşlama problemini ortadan kaldıracaktır.

Wp Fastest Cache sizlere bazı avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar:

*HTML ve Gzip küçültme özelliği ile sayfa boyutundan tasarruf etmenizi sağlar.

*Kullanıcı tarayıcılarının sahip oldukları önbellek özelliğinden faydalanmanızı sağlar.

*CSS ve JS dosyalarını sıkıştırma, birleştirme işlemlerinde sizlere kolaylık sağlar.

*Emojileri devre dışı bırakma özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Wp Fastest Cache Nasıl Kurulur?

Wp Fastest Cache eklentisinin kurulumu oldukça basittir. Kurulumu gerçekleştirmek için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

WordPress yönetim paneli → Eklentiler → Yeni Ekle Menüsü → Arama Bölümüne Wp Fastest Cache yazıp ilgili eklenti yüklenmelidir. Yükleme tamamlandıkta sonra etkinleştir butonuna tıklanılmalıdır. Kısa bir sürede kurulumunuz tamamlanmış olacaktır. Bu aşamanın ardından dilerseniz yapılandırma ayarlarına geçebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku