Teknoloji Blogu

Eviniz İçin En Şık Avize Modelleri

Avize genelde ev, ofis ve oda içinde kullanılan şık tasarımları olan tasarımında kristal, metal, taş ve farklı materyallerin kullanıldığı aydınlatma eşyalarından olur. Büyük, küçük, taşlı, taşsız, metal ögelerin kullanıldığı ya da hasırdan yapılan birçok modeli bulunan avizeler genelde içine takılan bir ya da birden fazla ampul ile birlikte aydınlatma için kullanılır. Avizenin içine takılacak ampul sayısı avizenin içindeki ampul duyu sayısına ve ürünün tasarımına ve kullanım özelliklerine göre değişir. Son yıllarda popüler olarak ev dekorasyonlarında kullanılan avize modellerinin bazıları tavana yapışık modeller olurken bazıları da neredeyse yemek masasının ya da salonun ortasına değin inen büyük modeller olur.

Avize Nasıl Seçilir?

Avize modellerini seçerken alacağınız ürünü ev ya da ofiste kısacası hangi odada kullanacağınıza ve odanın boyutlarına dikkat ederek seçebilirsiniz. Eğer avizeyi salon, yemek odası ya da oturma odası gibi geniş alanlarda ve odalarda kullanacaksanız son yıllarda ev dekorasyonunda popüler olan büyük, sarkık avize modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller yemek masasının ya da orta sehpanın üzerine doğru inen, taşlı ve şık modeller olur. Eğer koridor, mutfak gibi alanlarda kullanmak için bir avize modeli satın almak isterseniz de daha az ampul ile çalışan ve daha küçük ebatları olan modelleri seçmeniz önerilir. Bu şekilde kullanım alanınızı rahatlatarak genişletebilirsiniz. Seçeceğiniz modeller odadaki diğer mobilyaların tarzına ve rengine uygun olursa yaşam alanlarınızda uyumu yakalayabilirsiniz.

Avize Fiyatları

Avize fiyatları genel olarak avizenin boyutlarına, ürünün yapımında kullanılan taş, ahşap, ip, metal ve hasır gibi materyallerin bilgisine ve ürünün markasına bağlı olarak birbirinden farklı olur. Farklı büyüklüklerde olan avizelerin taşlı, büyük genişliği olan, gösterişli modelleri daha küçük, tek ampulle kullanılan sade tasarımları olan modellere göre daha yüksek değere satılır. Kendi bütçenize uygun avizeleri bulmak için Cimri.com’daki fiyat filtresini kullanarak avize fiyatlarını azalan fiyatlardan yükselen fiyatlara ya da yükselen fiyatlardan azalan fiyatlara göre doğru listeleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku