Teknoloji Blogu

Instagram’da Takipçideki K ve M Nedir?

Instagram’da takipçideki k ve m nedir sorusu sosyal medya kullanıcıları tarafından sıkça araştırılmaktadır. K ne demek Instagram tarzında soru yönelten bireyler, bu harflerin takipçi sayısının yanında yazdığını ve sayının değerini ifade ettiğini bilmelidir.

Instagram kullanıcılarının yüksek takipçisi olması durumunda takipçi sayısının tüm hanelerini küçük alana sığdırmak ve haneleri sayarak sayıyı okumak zor olacağından dolayı takipçi değeri k ve m sayılarıyla belirtilmektedir. Aşağıdaki başlıklarda takipçi sayısının yanında yazılı olan harflerin ne anlama geldiği belirtilmektedir.

K Ne Demek Instagram?

K ne demek Instagram sorusunu yönelten bireyler, k harfinin Yunancadan geldiğini bilmelidir. Yunan dilinde K harfi binli sayıları ifade etmek için kullanılan “Bin” sözcüğünün kısaltmasıdır. Yani, bir bireyin Instagram platformundaki takipçi sayısı 1.300 ise, bu değer “1,3 k” şeklinde yazılı olacaktır. Bu sayede hem kolay okuma sağlanmakta hem de Instagram ara yüzünün düzenli olması desteklenmektedir.

Instagram’da Takipçideki K ve M Nedir?

B Takipçi Ne Demek?

B takipçi ne demek sorusuna yanıt arayanlar, B teriminin Türkçedeki “Bin” kelimesine karşılık olduğunu bilmelidir. Ara yüzü Türkçe olan platformlarda 1000’i aşkın takipçisi olan bireylerin takipçi değer göstergesinde K ifadesi yerine B harfi bulunmaktadır. Yani 15.600 takipçisi olan bir bireyin B şeklinde takipçi sayısını söylemek gerekirse, sonuç “15,6 B” olacaktır.

1 M Ne Demek?

1 M ne demek sorusunu yönelten bireyler ise, M teriminin “Million” sözcüğünün kısaltması olduğunu bilmelidir. Bu konuya örnek vermek gerekirse, sosyal mecralarda takipçi sayısı 2.000.000 olan bir hesabın takipçi ibaresinde “2 M” yazılmaktadır.

Euro Truck Simulator 2 İndir Full Ücretsiz başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir!

Tiktok’ta K Ne Demek?

Tiktok’ta K ne demek sorusunun yanıtı ise Instagram’da olduğu gibidir. Tiktok kullanıcılarının 1000 veya daha üst sayılarda takipçisi olduğu zaman, otomatik olarak K ya da M değeri oluşmakta ve takipçi sayıları bu doğrultuda yazılmaktadır. Bu noktada;

  • 1000 takipçisi olanlar “1 K”
  • 10.000 takipçisi olanlar “10 K”
  • 100.000 takipçisi olanlar “100 K”
  • 1.000.000 takipçisi olanlar “1 M”
  • 10.000.000 takipçisi olanlar “10 M”
  • 100.000.000 takipçisi olanlar ise “100 M” şeklinde değerlendirilmektedir.
Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Ayşegül diyor

    Batman şehrinden sitenizi ilgi ile takip ediyorum, aylardır aradığım cevap buydu. Neden daha önce görmedim aklım almıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku