Teknoloji Blogu

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

0

Trafikte her gün çok sayıda kaza meydana geliyor. Bu kazalarda meydana gelen maddi hasarlar ise kimi zaman küçük rakamlardan oluşurken kimi zaman çok daha yüksek rakamları bulabiliyor. Maddi zararların karşılanması noktasında devreye giren ise kasko sigortası oluyor. Ancak şayet kasko sigortası yaptırmadıysanız bu zararların tamamının sizin tarafınızdan karşılanması gerekecek.

Kasko sigortası yapmak işte bu gibi durumlarda önemini daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Çok sayıda kişinin kasko sigortası ile trafik sigortası arasındaki önemli bir farktan haberi yok. Bu fark ise trafik sigortasının kişinin değil karşı tarafın masraflarını karşıladığıdır. Yani kaza durumunda ortaya çıkan üçüncü kişilerin zararının trafik sigortası tarafından karşılanması mümkün olur. Araç sahibinin masrafları zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortası tarafından karşılanmıyor.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonuç olarak kasko sigortası yaptırmak araç sahipleri için bir seçenektir. Ancak olası bir kaza durumunda bu seçeneği değerlendirmenin ne kadar önemli olduğunu da net bir şekilde anlamak mümkün olabilir. Bu konuda karar vermeden önce mutlaka fiyat teklifi alın. Böylelikle söz konusu sigorta için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini de daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu sigortanın sunduğu teminatlar hakkında bilgi edinmek için de internet üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz.

Bu nedenle eğer kaza durumunda ciddi masraflarla karşılaşmak istemiyorsanız aracınızın kasko sigortasını yaptırmanız gerekiyor. Kasko sigortasının yaptırılması için mutlaka yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekmez. Gayet makul rakamlarla da sigorta işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle kasko değer listesine göz atmanız gerekiyor. Ayrıca kasko değer listeleri Generali’de detaylı bir şekilde incelenebilir.

Generali internet sitesinde en güncel kasko değer listesi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Bu site üzerinden kasko sigortasına hangi ek teminatların dahil edilebileceği gibi tüm araç sahipleri tarafından bilinmesi gereken detayları da inceleme şansınız olacaktır. Sadece 1 dakika içerisine kasko değerini öğrenebilir ve 3 dakika içerisinde de poliçenizin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu arada Generali Sigorta % 70 gibi yüksek oranlara varabilen hasarsızlık indirimi de sunuyor. Bu konuda daha fazla bilgi internet sitelerinde mevcut.

Bir önceki yazımız olan FreeHand'de Daire Etrafına Yazı Yazmak (Video) başlıklı makalemizde dönen yazı yazmak, freehand ve freehand de daire içine yazı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et