Teknoloji Blogu

Riot Games Ne Kadar Kazanıyor, Yıllık Geliri, Piyasa Değeri

Riot games ne kadar kazanıyor, riot games yıllık geliri nedir? Tüm sorular ve daha fazlasının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların en popüler oyununun yapımcı şirketi olan hatta Dünya’nın en çok oynanan oyunu ünvanına sahip olan oyunun yapımcı şirketi olan Riot Games ne kadar kazanıyor? Size şunu diyebilirim; “Riot Games’in kazandığı parayı bir çok çevrimiçi oyun kazanamıyordur.”

Riot Games Ne Kadar Kazanıyor? 

Riot games yıllık geliri en çok merak edilen oyun şerketleri arasında yer almaktadır. Her yıl kazancını ve servetini arttıran Riot Games, her sene farklı bir kazançla servetini açıklıyor. 2013’te ilk kazancı 700 milyon dolar olan Riot Games’in 2014’te ki kazancı 2 kat artarak 1.4 milyon dolara ulaşmış.

Riot Games Yıllık Geliri

 
Riot Games geliri yıldan yıla kazancını katlayan Riot Games’in açıklanan 2022 kazancı 2.5 milyar dolar olarak açıklandı. 2023 yılında henüz açıklama yapılmamış olsada, tahmini olarak 3,5 – 4 milyar dolar aradı bir rakam beklenmektedir. Bu kazanca ulaşmasının en büyük nedenleri arasında şunlar yer alıyor.
  • Öncelikle Riot Games tamamen oyuncu odaklı olduğundan oyuncularına asla desteği fazla görmüyor. Oyun hakkında bir sorununuz olduğunda Riot Games’de destek talebi oluşturduğunuz zaman illa ki o sorun çözümüne kavuşuyor.
 
riot-games-ne-kadar-kazaniyordur-manset
Riot Games Gelir

İşte bu gibi destekler ve daha bir çok yenilikle oyuncularına doyumsuz bir oyun keyfi sunan Riot Games’in bu kadar kazanmasında bir abartı yok, oyunlarına ve oyuncularına verdiği değerin karşılığını alıyor. Riot Games’in bu sene ki kazancı ise yani 2020’de kazandığı para tam tamına 1.75 milyar dolara yükselmiş. Her sene bu denli kazancını arttıran oyun yapımcısının oyununa getireceği yenilikleri hepimiz çok fazla merak ediyoruz…

Riot nasıl para kazanıyor? 

Şirketin en çok indirilen oyunu olan League of Legends 100 milyon kullanıcıya sahip. Doğal olarak şirketin kazanç olarak en büyük paya sahip oyunu hiç kuşkusuz League of Legends. Riot nasıl para kazanıyor sorunun cevabı da anlaşılacağı üzere oyun için satın alımlardan geliyor. “Free to Play” dediğimiz oynaması bedava olan bu oyunda oyun içi ekipman, kostümler, oyun içi eşya satışları ile kazanmaktadır. 

Riot Games Değeri 2023

Riot Games gelirini merak eden ziyaretçilerimiz aynı zamanda riot games piyasa değeri 2023 de olduğu gibi 2024 dede merak konusu olmaya devam ediyor. Ortalama 100 milyar dolar değerini aşan şirket her yıl değerini arttırmaya devam ediyor. Tabiki bunda en büyük pay oyunculara ait. 

Riot Games Serveti 2024 Yılında Yükselişini Sürdürmeye Devam Edecek

Her yıl kazancını katlayarak giden Riot Games Serveti için 2024 yılı ocak ayında açıklanacak olan 2023 tablosu içinde tahminlerinize göre 4 milyar dolar seviyesini geçmesini öngörüyoruz. Umarım tahminlerimizde yanılmayız. Yükselişi durdurulamayan Riot Games’in en fazla kazanç getiren oyunu ise hiç kuşkusuz League of Legends. Riot Games Serveti toplamda kaç milyar dolar net bir veri bulunmamak ile birlikte bizim hayalimiz bile olamayacak rakamlar olduğu tahmin edilmektedir.

Riot Games Çalışanları Ne Kadar Kazanıyor?

Riot games çalışanları ne kadar kazanıyor? sorusunun cevabı çok değişkenlik göstermektedir. Firma içerisinde bir çok departman bulunmak ile birlikte maaşları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Firma içinde çalışan arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre maaşlar minimum 5.000 dolardan başlayıp maksimum 100. 000 dolar seviyesi olduğu yönünde bilgilere ulaştık. Bugün yazılım sektöründe kendinizi ispatlamış iseniz birçok firma sizinle çalışmak isteyecektir. Maaş konusunda ise profesyonel bir yazılımcı en kötü 10.000 dolar maaş alacaktır. Bu bilgide üniversitede hangi bölüme gideceğine karar veremeyen ziyaretçilerimize bir tavsiye niteliği olsun.

Riot games ekibine katılmak istemisiniz? Ekibe katılmak için https://www.riotgames.com/tr/aramiza-katil/ofisler

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku