Teknoloji Blogu

Tek Elle Yapılan İşlemler İçin iPhone Klavye Boyutu Nasıl Değiştirilir?

0

Daha büyük ekranlı iPhone’lara sahipseniz, bu şık özellik bazen kullanışlı olabilir. iPhone’larda yazmak daha kolaydır, ancak tek elle yazmak istediğinizde veya istediğinizde, klavyeyi daha küçük hale getiren ve tek ellerinizin yazmasını çok daha kolay hale getiren basit bir numara vardır. iPhone klavye, seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak hafifçe sol veya sağ tarafa kaydırılacaktır. iPhone’unuz tek elle yazmanıza izin veren tek elle kullanılan bir klavyeyi destekler; baş parmağınızı kullanarak klavyenin tüm tuşlarına tek elle erişebilirsiniz. iPhone klavye boyutunu tek elle kullanım için nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iPhone’larda Klavyenin Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Tek elle yazmayı kolaylaştırmak için iPhone’unuzda tek elle yazmayı kullanın. İşte iPhone’unuzda yapmanız gerekenleri dikkatlice yapın;

  • Klavyenizdeki Gülen Yüz veya Dünya simgesine dokunun ve basılı tutun.
  • Klavyeyi simgeye göre sola veya sağa hareket ettirmek için Klavye simgesine dokunun.

iPhone klavye

İşiniz bittiğinde, Gülen Yüz veya Dünya simgesine dokunup basılı tutun ve ardından klavyenizi normal ayarına geri getirmek için Klavye simgesine dokunun. Ayrıca tekrar genişletmek için oka dokunarak tam boyutlu klavyeye dönebilirsiniz. Ayrıca Ayarlar -> Genel -> Klavyeler’den tek elle yazmayı açabilir ve Tek El Klavye’ye gidebilirsiniz. Bu özellik, iPhone 6 veya sonraki sürüm cihazlarla çalışır. Bunu iPhone SE (1. nesil) ve iPod touch’ta yapamayacaksınız. Her iPhone kullanıcısının bilmesi gereken diğer püf noktaları ve yazıları sitemizden göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan İnstagram'da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak (Gizli Hesapları Görme) 2021 başlıklı makalemizde gizlice hikaye izleme, instagram gizlenme ve Story gizli izleme hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et