Teknoloji Blogu

Ücretsiz Blog Kurma Siteleri

Kişisel makalelerinizi yazacağınız, dökümanlar hazırlayacağınız bir blog açmak istiyor ve para vermek istemiyorsanız ücretsiz blog kurma servislerini sizlere tanıtıyoruz.

Blogger

Uzun bir süre önce Google tarafından satın alınan ve bir gmail hesabınızla rahatça blog kurabilir ve yönetebilirsiniz.Google’ın bir servisi olan Blogger ülkemizde bir çok kullanıcısı bulunan ücretsiz blog kurma servisidir.2-3 adımda kurabileceğiniz ücretsiz blogunuz burgazturk.blogspot.com şeklinde subdomain (Alt alan adı) vererek kendinize has blogunuz oluyor.Blogger’dan açtığınız sitenizi Yönetim panelinden kolaylıkla düzenleyebilirsiniz, Zengin tema seçeneği ilede tercih hakkı sunmaktadır.Önerdiğimiz bir servisdir.

Blogcu

Blogcu.com ‘Nokta’ firması tarafından başlatılan bir projedir, Nokta firması ülkemizdeki İzlesene.com, Sinemalar.com gibi siteleri açmıştır.Blogcu.com’da blogger gibi ücretsiz blog servisidir.Blogcu ilede kolayca site açabilir ve yönetebilirsiniz.Blogger gibi subdomain şeklinde açılmaktadır siteniz (örnk: burgazturk.blogcu.com) .

WordPress.Com

WordPress (Blog Scripti)’i hemen hemen tüm blogcular bilir, WordPress çok kullanılan bir bloglama sistemidir.Ancak WordPress kullanmak için bir sitenizin olması lazım ama WordPress.Com buna gerek kalmadan siteisminiz.wordpress.com şeklinde WordPress altyapısıyla size ücretsiz WordPress keyfi yaşatıyor.WordPress sisteminin keyfine varabileceğiniz wordpress.com sizleri bekliyor..

 

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku