cPanel İle WordPress Admin Şifresini Geri Alma - Teknofeed.COM

cPanel İle WordPress Admin Şifresini Geri Alma

 cPanel İle WordPress Admin Şifresini Geri Alma
Okunuyor cPanel İle WordPress Admin Şifresini Geri Alma

wordpress-logo

Dünyanın en çok kullanılan blog sistemlerinden WordPress, ücretsiz oluşuyla ve kolay kullanımıyla bir çok blogger tarafından tercih edilen ve her daim geliştirilen bir sistem. WordPress kullanıcıları için göstereceğimiz anlatımda, admin şifresini herhangi bir durumda kaybettiyseniz veya şifremi unuttum özelliğini kapattıysanız bu anlatım işinizi görecektir.

1. Adım

İlk önce WordPress sitenizin bulunduğu hosting firmasının sitesine giriş yapınız. Daha sonra “Ürün veya Hizmetler” kısmından sitenizin olduğu bölüme erişin. Oradan cPanel butonuna basarak FTP adı ve şifresini girip sitenize erişin. Bu bilgiler hosting firmasının kullanıcı panelinde olması lazım.

2. Adım

wordpress-panel-sifre-degistirme

cPanel’e giriş yaptıktan sonra “Veritabanları” kısmından “phpMyAdmin“e tıklayınız

3. Adım

wordpress-panel-sifre-degistirme_1

phpMyAdmin’de WordPress dizininin olduğu kısma tıklayıp dizini genişletiniz. Sonrasında wp_users dizinine eriştiğinizde karşınıza kullanıcı hesapları gelecektir, hesabınız karşınıza geldiğinde yanındaki küçük “Düzenle” butonuna tıklayınız.
Not: Kullanıcı hesaplarının yanında bulunan şifre MD5 ile şifrelenmiştir yani o sizin şifrenizin gizlenmiş halidir.

4. Son adım

wordpress-panel-sifre-degistirme_3

Karşınıza çıkan sütunlardan user_pass kısmındaki MD5’le gizlenmiş şifreyi silmeden, işlev kısmından MD5’i seçip sonrasında değer kısmındaki veriyi silip istediğiniz şifreyi yazınız ve kayıt ediniz.

Kayıt ettikten sonra WordPress panelinize giriş yapabilirsiniz artık, girdiğiniz şifre yine MD5 ile gizlendiğinden dolayı veritabanında açık bir şekilde gözükmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan WordPress 3.6.1 Sürümü Yayınlandı başlıklı makalemizde wordpress, wordpress 3.6.1 ve wordpress güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın