DNS nasıl değiştirilir? En güvenilir DNS adresi - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

DNS nasıl değiştirilir? En güvenilir DNS adresi

 DNS nasıl değiştirilir? En güvenilir DNS adresi
Okunuyor DNS nasıl değiştirilir? En güvenilir DNS adresi

Özgür internetin zarara uğradığı şu günlerde DNS kullanarak bile internete girmek zorlaştı. Özellikle Twitter’ın çeşitli sebepler ile erişime engellemesinin ardından ünlü arama motoru Google’ın sağlamış olduğu DNS adreslerine de yasaklama getirildi. “8.8.8.8 – 8.8.4.4” olarak bilinen Google DNS ile internete girilemez oldu.

Hal böyle olunca internet kullanıcıları yeni bir DNS arayışına girdiler. Özellikle sosyal ağlarda paylaşılan alternatif DNS adreslerinin bazıları güvenilir değil. Sizlere bu konuda yakından tanıdığımız arama moturu Yandex’in DNS adresini öneriyoruz. “77.88.8.8 – 77.88.8.1” adreslerinden hizmet veren Yandex DNS’yi nasıl kullanacağınızı aşağıda anlattık.

Öncelikle Ağ bağlantılarınızdan, internete girdiğiniz kablosuz ağ (ya da Ethernet farketmez)’a sağ tıklayıp “Durum” seçeneğine tıklayın.

dns-nasil-degistirilir

Ardından Durum seçeneğine tıklayınca karşımıza gelen ekranda ki “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

dns-nasil-degistirilir1

İnternet Protokolü sürüm 4 adlı seçeneğe tıklayıp, “Özellikler” diyoruz.

dns-nasil-degistirilir2

En son adımımız olan DNS adresi girme ekranımıza geldik. Bu ekrandan “Aşağıda ki DNS sunucu adreslerini kullan”ı işaretleyip, resim deki DNS adreslerini girip, “Tamam”a tıklıyoruz.

dns-nasil-degistirilir3

İşlemlerimiz bu kadardır, DNS adreslerimizi bu adımdan sonra değiştirmiş olduk. Eğer ki DNS adreslerini girip, hala erişemiyorsanız, hizmet aldığınız servis sağlayıcı (TTNET gibi) otamatik DNS sağlıyor olabilir. Bunu aşmak için modem arayüzüne girip DNS ile ilgili ayarları kontrol etmeniz gerekmektedir. Unutmada söyleyelim: En hızlı ve filtresiz DNS adresleri yazımıza da ki DNS adreslerinide kullanabilirsiniz…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın