Teknoloji Blogu

Dorse Nedir? Dorse Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakliye sektöründe sıklıkla kullanılan terimlerden biri dorsedir. Günlük hayatta duyulan dorsenin ne olduğu birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alır. Dorse nedir diye soracak olursanız kısaca taşımacılıkta kullanılan araçların kasalarına verilen ad tanımı yapılabilir. Dorselerin diğer adı treyler olarak bilinir. Treyler çeşitleri, genellikle tırlarla birlikte kullanılır. Sökülüp takılabilen bu araç parçaları özel bir aparat ile çekici araçlara bağlanır. Dorselerin çeşitleri ve uzunlukları farklı seçeneklere sahiptir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre açık ve kapalı dorse modelleri üretilir. Dorse çeşitleri; jumbo, tenteli pilot, sal, frigo, lowbed, havuzlu ve damper gibi farklı seçeneklere ayrılır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun çözümlere sahip dorse çeşitleri lojistik sektörünün vazgeçilmez araçları arasında yer alır. Kamyon ve tır arkasında kullanılan bu araçların uzunlukları model özelliklerine göre değişir. Üstten yüklemeli kullanımlar için sıklıkla sal dorse modelleri tercih edilir. Bu model dorselerin kapakları ve yan kısımları yoktur. Uzun bir tablası olan dorse üzerine mal yüklemesi üstten yapılır. Tenteli pilot dorse modelleri kapalı taşımacılık imkanı sağlar. Kuru yük taşımacılığı için bu ürünler tercih edilebilir.

Dorse Satın Alırken Dikkat Edilecek Durumlar

Kamyon ve tır gibi çekici araçların arkasına bağlanan dorseler, çeşitliliğiyle farklı ihtiyaçları karşılar. Kısa ve uzun boy seçeneklerine sahip dorse modelleri arasından açık ve kapalı kasa ürünleri farklı durumlar için tercih edebilirsiniz. Kamyon ve tırdan bağımsız olarak satılan dorselerin fiyatları özelliklerine değişir. Markası, kullanım türü ve kasa özellikleri gibi farklı kriterleri dorselerin satış fiyatlarını etkiler. Dorse fiyatları satın alma sürecinde kullanıcıların değerlendikleri durumlar arasında yer alır. Dorse modeli seçerken kullanacağınız işe uygun olmadığını değerlendirebilirsiniz. Yiyecek ve ilaç taşımacılığı için genellikle frigo sistemli dorseler tercih edilir. Sal ve tenteli modeller ile eşya ve yük taşımacılığı yapabilirsiniz. Dorselerin uzunluklarını, ağırlıkları ve bağlantı özellikleri gibi teknik detayları inceleyerek ihtiyacınıza uygun model seçimi yapabilirsiniz. Bütçenize göre farklı seçenekleri görmek için sektorden.com üzerinden dorse ilanları çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun alternatifleri tek tıkla inceleyerek ürün görsellerine bakabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku